NP č.500 > HappyEndiTomu ver, ty kokos!Jakub Yellen

Rappera Martina DLM jsme potkali den po splnění jeho velkého snu. „Včera jsem předal Karlu Gottovi CD s nahraným trackem, který jsem udělal přímo pro něj,“ zářil Martin a happy end, pro který jsme si k němu přišli, nám naservíroval na zlatém podnose.

Kde jsi vyrůstal a jak ses dostal na ulici?
Mě v Bratislavě vychovávala babička s dědou. V osmnácti, když jsem odmaturoval na potravinářský průmyslovce, jsem od nich odešel na vlastní nohy. Pak jsem vyrazil do Prahy. Myslel jsem, že tady udělám díru do světa hudbou. Za čtrnáct dní jsem byl na ulici. To byl kámo leden, brutal mráz. Naštěstí jsem potkal krajana z Popradu, a ten mi doporučil Nový Prostor. Přes den jsem prodával, moh jsem se jít vykoupat, byl to takovej dobrej start a jedno velký dobrodružství.

 

Máš nějakou dobrodružnou historku?
Tak těch je! Třeba jsem spal v koberci. To bylo v těch prvních dnech v Praze. Kousek od Staromáku jsem v tom mrazu vlez do jednoho starýho domu a v úplně posledním patře byl na schodech srolovanej koberec. Vlez jsem do něj a asi tejden jsem tam pak takhle do tý nakloněný roviny chodil spát. Jako larva motýla. Ráno jsem ho vždycky zase dal, jak byl, a šel jsem si po svejch. (smích)

Tak strašně si vážím nabídky, kterou jsem tenkrát dostal, že pro nemocnici pracuju už 12 let.

Tento článek je v plném znění dostupný pouze předplatitelům Nového Prostoru.

Pořiďte si online-předplatné a krom přístupu k článkům záskáte i možnost stáhnout si Nový Prostor ve formátu pdf.

Pokud již jste předplatitelem, přihlašte se prosím.


autor / Jakub Yellen VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

Nejčtenější články autora

Kam chodí vlaky na záchod / Jakub Yellen > NP č.506 > Téma čísla Při cestách po železnici nám vždycky vrtalo hlavou, kam všechny ty vlaky chodí na záchod, když se jim naplní jejich vakuová bříška. Zašli jsme se na to přeptat do depa kolejových vozidel v pražské Michli. číst dále Tma léčí / Jakub Yellen, Jan Štěpánek > NP č.497 > Téma čísla Terapie tmou je původně stará tibetská technika yangtig neboli příprava na smrt. V Beskydech ji svým klientům nabízí Andrew A. Urbiš. Týdenní pobyt v naprosté tmě a tichu má prý blahodárné účinky na vaše psychické i fyzické zdraví. Prostě se vypnete a jste sami se sebou. Děsivé? Ozdravné. číst dále Než na světlo sázím na tmu / Jakub Yellen > NP č.497 > Téma čísla Když se řekne tma, vybaví se vám poměrně záhy slovo smrt. Kam vlastně odcházíme? Ze světla do tmy? Nebo obráceně? Profesor Karel Cvachovec, předseda České společnosti anesteziologie (ČSARIM), má ze své praxe bohaté zkušenosti nejen s tmou v bezvědomí, ale také se zážitky v blízkosti klinické smrti. číst dále Dvě ruce a jeden život / Jakub Yellen > NP č.518 > Téma čísla Jestli hledáme pozitivní hnutí, které by se Sudety výrazněji hýbalo, najdeme ho prý v malé zastrčené obci Valeč na pomezí Karlovarského a Ústeckého kraje. To byl tip, který se k nám donesl. Vydali jsme se tam a strávili dva dny uprostřed opravdu nových Sudet. číst dále
celý archiv