Téma čísla
Běh. Odkud a kam? / Redakce
Že se míra civilizovanosti člověka čas od času překlopí do poněkud paradoxních rovin, je docela dobře vidět na běhání. Dříve, hodně, hodně dříve, když někdo běžel, či spíše utíkal, značilo to nějaký problém. Ať už proto, že utíkající se od problému snaží co nejrychleji dostat, anebo že se k problému snaží přiblížit, třeba proto, aby jej vyřešil.
Díky běhu jsem začal mít rád lidi / Michaela Rozšafná
Ultramaratonec a zakladatel běžecké školy Miloš Škorpil má naběháno tolik, co celá naše redakce za celé své životy. A možná ještě víc. Vyprávěl nám nejen o tom, jak správně běhat, co se techniky týče, ale také o samotné filosofii běhu. Běh v jeho podání není nutně o trhání rekordů. Je to cesta ke šťastnějšímu životu.
Běžci na baterky / Darek Šmíd
Jak supermoderní technologie vylepšují
(nebo dočista huntují) život běžcům na Facebooku
Písně, které odpojují hlavu / Benjamin Slavík
Úvaha o vhodné hudbě k běhání, v níž nezazní jméno jediného interpreta
Praha z rychlíku / Libor Hruška
Otec Radima Prahla Roman je předním českým kunsthistorikem. I Prahl mladší dějiny umění studoval, přednáší o nich ale v úplně jiných kulisách – za běhu v terénu, zpoceným posluchačům v běžeckých botách. Před čtyřmi lety si začal přivydělávat jako běžecký průvodce Prahou.
Běhám, jako píšu / Jan Štěpánek
Spisovatel David Zábranský právě dokončuje román. Měl by vyjít ještě letos, takže uzávěrka se rychle blíží. Jak mu běh pomáhá udržovat si nejen kondičku, ale i správné kreativní rozpoložení?
Až na vrcholky marsovských hor / Darek Šmíd
Krátký příběh o tom, že když se člověk jednou rozeběhne, tak už se také nemusí nikdy zastavit
ročník 2017
čísla 489 - 508
celý archiv