NP č. 552 | Rodina 2020

Titulní strana

Téma Rodina 2020 vzniklo ve spolupráci se společností Aperio (průvodce rodičovstvím) a také s Ligou otevřených mužů, která je s Aperiem v součinnosti. Sevřenou sérii článků od odborníků z Aperia jsme vylehčili o příběhy lidí, na něž v rodině ta která problematika či výzva doléhá. 

Asi nejradostnější zprávou ve vlnách všech změn je, že se do aktivní péče o děti naplno zapojují i muži, což dokládáme příběhem básníka a rozhlasového moderátora Jonáše Zbořila, který se rozhodl vzít každodenní péči o dceru Jindřišku na svá bedra, a umožnil tak své ženě pokračovat v kariéře. 

Když se partnerství naopak nepovede a rodiče musejí od sebe, nastává velice vyčerpávající etapa. Je velice povzbudivé, že existuje něco, čemu se říká cochemská praxe. Šetrná metoda rozvodu či rozluky, ve které se vše děje věcně a s plným zapojením partnerů tak, aby to byli oni, kdo společně a mírumilovně rozhodnou o svém osudu a osudu svých dětí.
Rodičovství se dnes celkem razantně odkládá, a tak se pak rodiče s malými dětmi musejí zároveň postarat i o své vlastní stárnoucí rodiče. Naše dopisovatelka Daniela Hannová v tom ale víceméně vidí jen pozitiva, neboť sama v takové „sendvičové" rodině vyrostla a každodenní kontakt se svojí babičkou považuje za největší hodnotový přínos, který jí dětství přineslo.
Myslíme, že mělo smysl se do toho všeho ponořit a že pro vás téma Rodina 2020 bude ve výsledku povzbudivé a užitečné čtení.

 

V části časopisu věnovanému našim prodejcům si můžete přečíst zajímavé povídání s principálkou Divadla bez domova Uršulou Kovalyk, která spolu se svými kolegy pořádá v Bratislavě Error festival, přehlídku bezdomoveckých divadel z celé Evropy.

V rubrice VIP rozhovor si určitě nalistujte povídání prodejkyně Ireny z Dejvické s pěvkyní Dagmar Peckovou. Ireniny otázky na tělo i absolutní otevřenost paní Peckové překračují rámec běžného rozhovoru tak, jak jsme na ně z médií zvyklí.

V rubrice Inspirace v přední části časopisu bychom pak rádi vypíchli příběh režisérky Báry Chalupové, která spolu s Vítem Klusákem natočila dokument V síti, který už je v kinech. Bára vypráví o mrazivém zákulisí tohoto mrazivého filmu o pedofilech, který byl natočen jako psychosociální experiment.

náhled
náhled
náhled