NP č. 603 | Volání divočiny

Nové číslo vás volá do divočiny!

Když se řekne divočina, mnoho z nás si představí nejprve africké savany nebo neproniknutelný deštný prales. Divokou přírodu ale máme i my Češi podstatně blíž – čtyři národní parky, 26 chráněných krajinných oblastí a menší rezervace totiž také mají milovníkům přírody co nabídnout.  A právě na českou divočinu se v jednom z článků zblízka podíváme. Fotograf Ondřej Prosický nám prozradí, jaké jsou jeho zážitky z fotografování divočiny, a dozvíte se i to, jaká byla jeho návštěva goril v Ugandě nebo proč se maskování při fotografování přeceňuje.

 

Čeká na vás také článek o českém vlkovi – jednoho z nejvýraznějších a zároveň nejkontroverznějších druhů šelem v České republice. Je možné soužití této šelmy s hospodářskými zvířaty?

V neposlední řadě se podíváme také na to, jak města expandují do přírody. V důsledku této expanze pak můžete v samém centru Berlína narazit na divočáky; v Paříži na klokany a v Londýně na lišky. A nebude chybět také již tradiční přehled zajímavostí, tentokrát ze světa zvířat.