V dubnovém čísle na vás tentokrát čeká příroda a ekologie. Společně navštívíme například lesníka Jana Štíchu v jeho hájovně. Vyprávění o smyslu práce lesníka ve vás probudí touhu odstěhovat se na kraj lesa, poslouchat šum stromů a chovat poštovní holuby. O pár stránek dál najdete reportáž z dumpster divingu neboli potápění se v popelnicích, ve které si naše redaktorka vyzkoušela, jaké to je, hledat jídlo v popelnicích. Vyhozenému jídlu ve většině případů nic není, bývá třeba jen těsně po době spotřeby nebo jen, v případě ovoce a zeleniny, nevypadá nejlépe. Věděli jste, že až 20 % zemědělské produkce je neprodejných kvůli nedostačujícímu vzhledu?
V rozhovoru s profesorem Vladimírem Kočím, děkanem Fakulty technologie ochrany prostředí Vysoké školy chemicko-technologické v Praze, se dozvíte více o metodě life-cycle assessment (LCA), tedy metodě posuzování životního cyklu věcí a vlivu lidských aktivit na životní prostředí. Pokud vás zajímá, zda je z pohledu této metody lepší taška plastová, nebo papírová, je tento článek pro vás to pravé čtení. Nezalekli jsme se ani tématu globálního oteplování, tedy jednoho z nejožehavějších témat současnosti.
Pokud nejste milovníkem přírody a ekologie, snad vás potěší rozhovor prodejce Jardy s moderátorkou a novinářkou Světlanou Witowskou nebo pravidelná dávka kulturních tipů. Tradičně nechybí ani stránka o vědě nebo Enpík.