NP č. 549 | Hlas

Titulní strana

Víte, jak zníte, když křičíte? Nebo když svádíte? Smlouváte, prosíte nebo vyhrožujete? Jak váš hlas, jeho tón a dikce působí na druhé? A co váš vnitřní hlas? Posloucháte ho? V tomto čísle budeme spolu s lektory, přednášejícími a také účastníky konference Hlasohled společně hledat krásy a možnosti práce se svým hlasem.


Tohle vydání vzniklo v rámci jednoho listopadového dne, v rámci konference Hlasohled. Organizátoři nám dovolili si ve foyer Paspova sálu na pražském Smíchově otevřít takzvanou pop-up redakci, kde jsme měli po celý den základnu, kam jsme si brali účastníky, lektory i přednášející konference na focení a na rozhovory.

 

Koncept pop-up redakcí jsme začali zkoušet v loňském roce a tohle je náš čtvrtý pokus, jak co nejautentičtěji zaznamenat atmosféru ojedinělé akce, věnující se zajímavému tématu. Snažíme se vždy maximálně vtáhnout účastníky akce do samotné výroby časopisu, víme, jsme si jisti, že o daném tématu vědí často mnohem více než my, a my se rádi necháváme nakazit strhující atmosférou setkání lidí se stejným zájmem.

V části časopisu věnované našim prodejcům se ohlížíme za velkolepou oslavou dvaceti let Nového Prostoru - Homeless plesem na pražském Žofíně. Na šesti stranách necháváme namísto dlouhých řečí vypovídat ty nejlepší fotografie, které se našim kolegům podařilo při plese ulovit. Nechybí ani VIP rozhovor, kdy prodejce zpovídá svého oblíbeného umělce. S brněnským prodejcem Jardou jsme se vypravili do Slavkova, kde si na nás chvíli před představením divadla Sklep udělal čas Tomáš Hanák. Výsledkem je skvělé, osobité i osobní povidání dvou pánů, které krom lásky k přírodě a skautingu spojuje i artróza a spousta vybojovaných těžkých životních bitev.

náhled
náhled
náhled