Prodejci a prodejní místa

Kdo jsou prodejci Nového Prostoru?

Naši prodejci jsou lidé v obtížné sociální situaci, lidé bez majetku, bez domova, bez dokladů, ale s vůlí získat finanční prostředky k pokrytí základních potřeb legální, tedy poctivou cestou. Škála jejich životních příběhů je překvapivě široká, od hloupých úrazů přes podnikatelské krachy až po vleklá citová strádání všeho druhu. Pestré a často neuvěřitelné souhry náhod s drtivými následky, pod nimiž by většina z nás šťastnějších padla beznadějně na lopatky.

Chcete se stát prodejcem?

prodej časopisu

 • okamžitý výdělek
 • řešení tíživé sociální situace

 

nabízíme:

 • 3 ks časopisu zdarma
  (dále si prodejce časopis nakupuje za 40 Kč a prodává za 80 Kč)
 • 1 kávu denně zdarma po dobu jednoho měsíce
 • možnost zlevněného jízdného po Praze a další

 

registrace: PO–PÁ v 11:00
Otevírací doba denního centrav Praze: PO–PÁ 8:00–11:00, 13:00–16:00

Otevírací doba denního centrav Brně: PO–PÁ 8:00–11:00, 13:00-14:00

 

adresa:
Řeznická 14, Praha 1, tel: 222 233 308

(spojení tram 3, 9, 14, 24 – zastávka Vodičkova)

 

Příční 4,  Brno-Zábrdovice, tel: 545 217 297 (nebo 601 366 206)
(spojení tram 3, 5, 9 – zastávka Náměstí 28. října)

Nový Prostor zakoupíte od prodejců na jejich určených prodejních místech v uliciích těchto měst:

Jak správně nakupovat Nový Prostor 

Při nákupu prosím zkontrolujte, zda má na sobě prodejce pracovní oděv, platnou průkazku s kuponem na daný měsíc a vyznačeným prodejním místem a na časopise je vyražené číslo, které je shodné s číslem na průkazce. V Praze nesmí prodejce prodávat v placeném prostoru metra. Po zaplacení si prosím odeberte svůj časopis. Pomáháte tím udržet projekt NP v chodu.

Jak vypadá platná průkazka

Jak podle průkazu poznáte, že před vámi skutečně stojí řádný prodejce Nového Prosotoru?
Průkazky mají ochranné prvky proti falšování průkazu a každý platný průkaz musí obsahovat: fotografii (vždy s červným pozadím), křestní jméno prodejce, číslo prodejce, telefonní kontakt na výdejnu Nového Prostoru, která průkaz vydala.


Prosíme, věnujte pozornost ochranným prvkům na průkazkách a ujistěte se, že kupujete časopis od řádného prodejce, který dodržuje pravidla naší sociální služby.


Pokud narazíte na prodejce, který nedodržuje Kodex prodejce a nemá platnou průkazku a vestu, volejte prosím na telefonní číslo Nového Prostoru 608 259 039. Děkujeme.

 

KODEX PRODEJCE

 1. Budu prodávat s prodejní vestou NP, dále s platným průkazem opatřeným registračním číslem a mou fotografií, který budu při prodeji nosit na viditelném místě.
 2. Budu prodávat pouze na svém přiděleném prodejním místě uvedeném na kuponu průkazky. Budu prodávat časopisy pouze s číslem, které mám přidělené a uvedené na své průkazce.
 3. Nebudu vědomě prodávat časopisy neregistrovaným prodejcům nebo je jinak podporovat.
 4. Nebudu prodávat jiné zboží nebo časopisy současně s časopisem Nový Prostor.
 5. Nebudu páchat kriminální nebo přestupkovou činnost, pokud jsem viditelně označen průkazem prodejce nebo mám-li s sebou časopisy.
 6. Budu dodržovat zásady správného prodeje, abych nepoškodil ostatní prodejce nebo dobré jméno časopisu a organizace: nekouřit, nežebrat, nezdržovat, nebýt po dobu prodeje pod vlivem drog nebo alkoholu, správně a poctivě vracet peníze, nenadávat či vyhrožovat.
 7. Budu dodržovat dobré vztahy se zaměstnanci organizace. Nebudu obtěžovat ostatní prodejce časopisu Nový Prostor a vyvolávat konflikty.

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.