NP č. 604 | Vztahy

Přichází květen, lásky čas. Proto jsme se rozhodli toto číslo věnovat vztahům. V jednom z článků rozebereme teorii citové vazby, která říká, že každý z nás máme vlastní způsob, jak s lidmi navazujeme vztahy. Tuto strategii jsme si vyvinuli na základě svých úplně prvních vazeb. Od teorie se přesuneme k praktickému: jak vypadá láska, kterou nám prezentují média a jak se liší od té reálné? A dokážeme se vůbec této kultuře vzepřít?

 

Láska se netýká jen nás lidí, v různých podobách ji samozřejmě najdeme i ve zvířecím světě. Některé páry spolu zůstávají dlouhá desetiletí, u jiných párů samička partnera po spáření posvačí. A další zvířata se nebrání vztahu s jedinci stejného pohlaví. Společně se podíváme na jejich rozmanité vztahy.

Nechybí ani články o vztazích k autoritám – jak se stane, že někdo začne bezmezně věřit jinému člověku a celý se mu odevzdá? Podíváme se také na to, jak se změnila instituce manželství a na nejznámější světové zvyklosti z oblasti randění, lásky a manželství – od těch roztomilých až po skoro neuvěřitelné.