NP č. 548 | Umění darovat

Titulní strana

Na Vánoce se vždy s železnou pravidelností zvedá vlna solidarity, pomáháme potřebným, zajímáme se o osudy druhých, dokážeme se vyslechnout... Je až zvláštní, jak v tomhle čase to lepší v nás hladce funguje a nesobecky stíhá potřeby světa kolem nás. I proto jsme využili stránky vánočního speciálu k tomu, abychom vás inspirovali příběhy lidí, kteří v tomhle módu jedou celý rok. Každý ke svému poslání přistupuje jinak, po svém, a přesto se u těchto lidí dají vysledovat společné rysy – nelhostejnost, zájem o svět, o druhého člověka... A motivace – alfa a omega každé činnosti, kterou neděláme jen pro sebe.
Prodlouženou rukou těchto inspirativních rozhovorů jsou stránky s tipy na smysluplné dárky (str. 31–33). Oslovili jsme tři filantropy, kteří pro vás vybrali své favority z Dobromappky, mapové aplikace Asociace společenské odpovědnosti, s nimiž jsme tenhle projekt dali dohromady. Chcete-li si své dárky vybrat sami, stáhněte si aplikaci, tohle je opravdu jedinečný prostor, v němž se to dárky, které pomáhají, jen hemží.
Každý v tomhle čísle pomáhá, jak umí, a nás to moc bavilo sledovat, poslouchat a zaznamenávat. Přejeme vám i sobě, aby se vlna pomoci, kterou posledním číslem tohoto roku rozhýbáváme, přelila i do toho příštího a nezastavila se... vlastně už nikdy. Proč taky? Vždyť pomáhání je zábava a všichni zúčastnění si ho můžou parádně užít!

Inspirativní rozhovory s filantropy a jejich tipy na dárky, které pomáhají, doplňuje série článků o našich prodejcích, kteří se chystají na velkolepou oslavu dvacetiletého výročí NP na pražský Žofín. I tyto materiály jsou zasvěceny pomoci a dobrým skutkům. Ozvali se nám naši dlouhodobí filantropičtí podporovatelé, Karel Janeček se svou nastávající chotí Liliou, a pozvali nás i se dvěma prodejci, Broňou a Milanem, k sobě domů, aby jim na ples předali dobrou energii a věci pro štěstí. Totéž proběhlo mezi herečkou Terezou Hofovou a prodejkyní Alenou z Muzea. Tereza Aleně koupila poslední část plesového outfitu, který Aleně ještě scházel, a pak si povídali o Vánocích, tančení, o drezúře koní a o životě vůbec. Z obou setkání vznikly nevšední články, které vám vřele doporučujeme.

náhled
náhled
náhled