NP č. 544 | Kočky

Titulní strana

Netušený kočičí potenciál pochopíte už ve chvíli, kdy na vás z internetu vymašírují příručky koučů, kteří si postavili živnost na kočičích vlastnostech, jež se snaží aplikovat na lidi. Zní to jako blbost, ale než to odsoudíte, vyslechněte si některé z těch vlastností v jedné řadě za sebou: kočka je klidná, zvědavá, pozorující, odolná, opatrná, charismatická, náročná, hrdá, nezávislá... Ruku na srdce, kdo by přesně takový nechtěl být? 

Velice signifikantní historku nám o kočkách vyprávěla Františka Kernová, která spravuje projekt Kočičí přání. Na jednom internetovém fóru se prý rozhořela debata, jestli by vegani měli mít psy. Vyšlo najevo, že neměli, protože psa svým vlastnictvím vlastně vykořisťují. Naproti tomu ale kočku klidně mít mohou, protože kočka vlastní a vykořisťuje je. Ať už se vám tahle debata zdá jakkoli bláznivá, o kočkách (i veganech) říká naprosto velkolepou pravdu. Mňáááúúúú! 

Mimo koček na vás v aktuálním vydání čeká třeba silný příběh o Miroslavu a Olze Hudečkových, autorech obří fontány se sochami Fauna a Vltavy u metra Vltavská, která se letos dočkala kompletního zrestaurování.

V rubrice Prodejci si můžete přečíst o zákulisí povedeného kurzu první pomoci, který našim prodejcům uspořádala společnost PrPom, a ve výborném a autentickém VIP rozhovoru se tentokrát prodejce Radek sešel s frontmanem Mňágy a Ždorp Petrem Fialou. Radek říká: "Já jsem Ostravák a proto taky vím, že Mňága a Žďorp znamená Sračky a Krámy." Petr Fiala nadšeně: "Přesně! Konečně na to nemusím odpovídat a novinář si odpoví sám. Dobrý, vole!"

náhled
náhled
náhled