NP č. 546 | Ostrava!!!

Titulní strana

Ať člověk vyrazí objevovat mentalitu jakéhokoli území, nikdy mu nestačí dva dny na to, aby ji pochopil. A už vůbec nemůže čekat, že za dva dny bude přijat. Jsou území, kde je přijetí, kvůli historicky tvrdému životu, který tamní lidé vedou, ještě o něco složitější. Jedním z těch míst je i Ostrava. 

Iniciačním rituálem, který nás měl do srdce Ostravy vpustit, se tak stal fotbalový turnaj v travnaté proluce mezi vybombardovanými domy a restaurací Bulharsko. Jestli nás ostravské máničky přijaly, to se nedá říct. Spíš ještě ne. Ale daly nám své básničky, protože jsme během střílení gólů zjistili, že s námi hraje několik skvělých básníků. A my jim na oplátku za ty koňary, fotbalové rvačky a skvělou zábavu udělali tohle číslo. Jako dokument o tom brutálně jednoduchém prostoru (jak Ostravu nazval hlavní rozhodčí a majitel kultovního klubu Les Přéma Bureš), do kterého budou už navždycky otištěni.

Ostravo, díky! Bylo to strhující a poučné.

Tohle číslo je tak trochu speciál o Ostravě, takže všechny tři příběhy na začátku časopisu, jsou také ostravské. Přečíst si můžete o americkém folkovém zpěvákovi, který zakořenil v Ostravě, o unikátní městské galerii Plato v bývalém hobby marketu Bauhaus, nebo silné povídání paní Evy Lehotské, která postavila do latě celou jednu vyloučenou čtvrť.

V rubrice "prodejci" nepřehlédněte článek o nových vestách, díky kterým si teď už nespletete naše prodejce od těch falešných a ve VIP rozhovoru se sešel prodejce Bohoušek z Radlické s Danou Drábovou, předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Takovéhle spojení v žádném jiném časopise nenajdete. 

náhled
náhled
náhled