NP č.610 > BlogZábava i zamyšlení nad morálními hodnotami: Nový Prostor uvádí unikátní speciál pro malé i velkéNikola Machala

Nový Prostor vydá letos na podzim unikátní interaktivní speciál, který malým i velkým čtenářům pomůže zahnat nudu, menší zabaví poučnými úkoly a starší seznámí hravou formou s příčinami bezdomovectví. Publikace vznikne ve spolupráci s dětským časopisem Raketa.

O letošním podzimu budou mít děti i dospělí příležitost zakoupit u prodejců Nového Prostoru jedinečný speciál, který jim na téměř padesáti stránkách nabídne pestrou zábavu. Mohou tak vyplnit dlouhé chvíle v dopravě nebo při čekání u doktora. Starší čtenáře seznámí speciál hravou formou s nejčastějšími příčinami bezdomovectví, menším pak nabídne zábavné i poučné úkoly, vybrané redakcí časopisu Raketa.


Část pro děti bude plná ilustrovaných her, úkolů a dalších aktivit, které připravil dětský časopis Raketa. Tyto úkoly zprostředkují nejmenším čtenářům (a nejen jim) zábavu a hravé vzdělávání. Navíc jim také citlivě vysvětlí hodnoty, která obě vydavatelství zastávají — spravedlnost, ohleduplnost, vzájemnou pomoc, respekt k odlišnosti a zodpovědnost k planetě, kterou všichni obýváme.


Speciál nezapomene ani na dospělé, kteří se chtějí dozvědět něco nového a zároveň se mají chuť pobavit. Interaktivní hry ilustrované Vojtěchem Velickým provedou čtenáře s humorem a nadsázkou situacemi, jakým denně čelí lidé v sociální tísni. Lidé budou ve hrách vystaveni náročným rozhodnutím, které většinovou společnost běžně nepotkají. Tato rozhodnutí čtenářům pomohou vcítit se do kůže lidí na okraji, a povedou je tak i k větší solidaritě.

 

Sledujte nás na našich sociálních sítích, nebo se přihlašte k Odběru novinek pomocí zelené lišty vpravo dole, ať vám vydání našeho speciálu neuteče!
Facebook Nového Prostoru

Instagram Nového Prostoru


autor / Nikola Machala VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články z tohoto čísla

„Já na ty počítače moc nejsem.“ Jak bouráním stereotypů můžeme objevovat talenty v IT / Mariana Petřáková > NP č.610 > Téma čísla Pod pojmem talent si většina z nás představí výjimečnou přirozenou schopnost nebo nadání pro určitou dovednost, činnost či obor. Vrozený potenciál, kterým jedinci disponují a který často vede k vynikajícím výkonům a úspěchům, je-li správně rozvíjen. Co když nám ale společenské předsudky a kulturní očekávání aktivně brání v tom náš talent vůbec objevit? Svět informačních technologií je toho příkladem. číst dále Přál bych si, aby česká společnost opět zažila období kulturní hojnosti
Prodejkyně Kamila versus violoncellista Tomáš Jamník / Alžběta Ruschková
> NP č.610 > Prodejci NP V posledních měsících se pohyboval především mezi New Yorkem a Berlínem, svůj nedávný pobyt v Čechách pak plně věnoval studentům. Není proto divu, že je violoncellista Tomáš Jamník (*1985) jen obtížně k zastižení, a osobní setkání s prodejkyní Kamilou se tak tentokrát nepodařilo uskutečnit. Rozhovor, byť proběhl přes telefon, se ale nesl ve velmi přátelském duchu a hudebníkovo nadšení pro věc z něj přímo čiší. Posuďte sami.
číst dále
Nastupovat, vyplouváme za zvířaty! / Monika Dvořáková > NP č.610 > Prodejci NP Když jsme se v létě na tradičním opékání špekáčků v Braníku s prodejci bavili o tom, že bychom mohli jet na výlet, ještě jsme netušili, jaké pozdvižení tím způsobíme. Vůbec jsme v tu dobu nevěděli, kdy a kam vyrazíme, ale jejich obrovské nadšení předpovídalo, že to bude stát za to. A taky že jo! číst dále