NP č.507 > FejetonŠtrosmajera nečekejteJan Stern

Dnes vyřídíme kancelář,“ říkával můj děda, když si na konci měsíce rozložil po stole účty a vzal do ruky malý notýsek, do kterého si zapisoval výdaje a příjmy.

Moc jsem tomu sousloví nerozuměl, vždycky mi vrtalo hlavou, o jaké kanceláři to mluví, když zůstává doma, ale chápal jsem zcela jasně, že jakmile je tato věta vyslovena, končí šance na lízaný mariáš, který jsme s dědou hrávali, a přichází čas brýlí, brumlání, hlazení zátylku a nakonec mírného klení v mezích zákona. Zkrátka, jakmile přišel čas kanceláře, končila legrace.

 

A dnes nás spolu čeká cosi podobného, přátelé. Dnes vyřídíme kancelář. Lízání už bylo dost, teď trochu hlazení. Dosti šprýmů, ironie velkosvětáka i mudrování o životě. Přichází čas povinnosti a výdajů. Mým dnešním úkolem totiž není bavit, ale docela prostě vám vnutit zboží. Což bude pro mnohé z vás jistě úleva.

 

Tento článek je v plném znění dostupný pouze předplatitelům Nového Prostoru.

Pořiďte si online-předplatné a krom přístupu k článkům záskáte i možnost stáhnout si Nový Prostor ve formátu pdf.

Pokud již jste předplatitelem, přihlašte se prosím.


autor / Jan Stern VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.