V podstatě úspěšně. Kdekoli zaparkovalo společně „větší než malé množství“ aut s technaři, byla již brzy na místě policie a akci rozpustila. Jen jednomu sound systému se nakonec podařilo spustit na jižní Moravě hudební produkci, a to ještě jen na jeden večer a pro omezený okruh účastníků.
O policejní pozornost vůči Moraviateku se postarali novináři, připravení již řadu let spustit kolem větších akcí této subkultury paniku a schopní proniknout na internetová fóra, kde se akce domlouvala. Právě pro novináře, ale nejen pro ně připravil neznámý vtipálek krátce po prvních informacích o zákazu Moraviateku opravdovou pecku: internetem začal krom letáku o konání Slezteku obíhat i jiný, informující o obnově legendárního Czechteku. Následoval den spekulací o tom, zda byla známá akce skutečně obnovena. Jen někteří z diskutujících si přitom všimli, že zveřejněné GPS souřadnice místa, na kterém se akce měla konat, odkazují do lesů, ve kterých by měl stát plánovaný americký radar. Až večer následujícího dne zveřejnili autoři letáku krátké prohlášení, ve kterém připomněli důvody, proč Czechtek zanikl: „Represe, intolerance, nedostatek respektu.“ Zdůraznili také rizika, která přináší informační doba: „Ověřujme si zprávy u více zdrojů a nevěřme bezmezně první informaci, na kterou narazíme.“
Žádný Czechtek 2009 ani Sleztek se tak nekonal a konat neměl. Za to úspěšně proběhl Slovtek a alternativní scéně se tak potvrdilo, že nejlepší reakcí na represe, mediální humbuk a nabalování pochybných účastníků, které tato pozornost přilákala, je pořádání menších akcí pro ty, kteří zvládnou dodržet nepsaná pravidla, případně „odchod směrem na východ“. Mediální spektákl a represe tak ochudily o svobodné subkulturní akce jen toho, kdo se ochudit nechal.