NP č.508 > Téma číslaJak jsme měli vánoční večírekLukáš Pavlásek

Hektický prosinec z deníku ajťáka.

1. prosinec
Největším prosincovým problémem není, jaké nakoupit vánoční dárky ani jestli napéct víc lineckého nebo vosích hnízd, jediným problémem řešeným u nás v Hnízdě je firemní večírek. Jediný den v roce, kdy jsme připuštěni mezi ostatní lidi ve firmě. A tak je jasné, že chceme zapůsobit.
Nemůžu ale říct, že by se nám to v minulých ročnících úplně nepodařilo. Například loni se Kropáček převlékl za ženu a chtěl jako travesty umělec zpívat písně od Helenky Vondráčkové. Problémem ovšem bylo, že se to stalo v jednu ráno a šaty patřily jedné krávě z marketingu. A nedala mu je dobrovolně.
Pravda je, že to zapůsobení si i my představujeme trochu jinak.

 

2. prosinec
Svoláváme brainstorming na téma firemní večírek. Nápadů máme plný Excel: lehce upravíme a nacvičíme nějakou notoricky známou divadelní hru od Shakespeara — Sen noci ajťácké nebo Windows a Julie, zahrajeme pásmo vtipných parodií na populární písně, například Už přijíždí poslední ajťák, Až mě errory zavolají k sobě nebo Okno mého kompu. A tak dále a tak dále, samé geniální myšlenky.

Třetí požár během jednoho měsíce.
jsme ajťáci, nebo pyromani?

Tento článek je v plném znění dostupný pouze předplatitelům Nového Prostoru.

Pořiďte si online-předplatné a krom přístupu k článkům záskáte i možnost stáhnout si Nový Prostor ve formátu pdf.

Pokud již jste předplatitelem, přihlašte se prosím.


Lukáš Pavlásek autor / Lukáš Pavlásek Jako komik debutoval v roce 2005 v pořadu Na stojáka a od té doby patří mezi přední představitele české stand-up comedy. Do širšího povědomí vstoupil v roce 2012 postavou Tydýta v reklamách na jednoho mobilního operátora. v roce 2015 byl jedním z finalistů Stardance. Jako autor píše texty k písním pro různé interprety a napsal a ilustroval čtyři knihy pro děti i dospělé. VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.