Přehled článků autora: Michal Děd
Michal Děd
Ach, ty internety!
> NP č.395 > Téma čísla
Přijde zákazník k hlupákovi a povídá: „Otrok, kterého jsi mi prodal, včera
zemřel.“ „Ó bohové,“ opáčí hlupák, „když byl u mě, nikdy nic takového neudělal!“
Tento řecký kameňák pochází z nejstarší dochované sbírky vtipů s názvem
Philogelos.
Ženy na bojišti
> NP č.388 > Ženská stránka
V únoru 1943 se u obce Sokolovo postavil do cesty wehrmachtu 1. československý
samostatný prapor. V jeho řadách bojovala i odstřelovačka Marie Ljalková-Lastovecká,
která se svou puškou nepřátelům těžce zatápěla.
Kdo shoří v módním pekle?
> NP č.386 > Ženská stránka
„Tělové silonky že jsou OUT? Kdo to tady proboha psal? Někde jsem četla, že prý
OUT je i spona ke kravatě v pánském outfitu. Takže tělové silonky, stejně jako
spona, jsou klasické prvky a ty nikdy OUT nebudou. Zase to až tak nehroťme
a nepřehánějme :)!“
Sveď a smeť
> NP č.383 > Ženská stránka
Muži s výjimečnou schopností vzbouzet u žen erotické šimrání byli vždy předmětem pozornosti, závisti i opovržení. Dříve se rekrutovali zejména z vyšších tříd, jelikož prostý lid byl vázán morálními a majetkovými omezeními. V dnešní době se naopak imperativ sexuální úspěšnosti vztahuje téměř na každého.
Tvořivost a netvoři v reklamě
> NP č.378 > Ženská stránka
Divák hrozí pěstí televizní obrazovce po zhlédnutí hloupého reklamního spotu. Čtenářka posílá leták do hlubin popelnice s tím, že na ni tedy něco takového určitě nefunguje. Na tyto a podobné kritiky reaguje reklamní průmysl většinou jen potutelným úsměvem.
Volný čas pro povinnosti
> NP č.377 > Ženská stránka
Had automobilů odvážející Čechy každý pátek za víkendovými radovánkami ukazuje, jak moc je pro nás důležitý oddych. Můžeme však volný čas považovat za chvíle naprosté svobody, nebo nás při volbě kratochvil něco řídí?
Sportem k rovnosti?
> NP č.374 > Ženská stránka
Když se ze cvičenců lije pot a krevní řečiště jim zaplavuje endorfinový koktejl, prospívá to nejen jejich zdraví a mravnímu vývoji, ale podporuje to i vzájemný pocit sounáležitosti a rovnosti. Sport považujeme za bohulibou aktivitu, která v duchu fair play boří mnohé hranice. Je tomu tak doopravdy?
Šílené pas de deux
> NP č.370 > Ženská stránka
„Tancuj, jako kdyby se na tebe nikdo nedíval!“ radí lidová moudrost. Zdálo by se, že nemůže být nic jednoduššího než spontánní, volné a bezstarostné vlnění v rytmu hudby a nic nevinnějšího než požitek z něj.
Věda o "tom, tam dole"...však víte o čem
> NP č.368 > Ženská stránka
Schopnost žen donosit a porodit dítě fascinovala lidstvo od pradávna. Vedla také k názoru, že s příležitostí darovat život je nevyhnutelně spojena také možnost ho vzít. Ženy ponechané napospas svým rozmarným vagínám, vnímala společnost jako hrozbu.
Pravda je někde tam venku, část 1.
> NP č.362 > Ženská stránka
Agent Mulder zasněně vzhlíží k plakátu s nápisem „Chci věřit“ a dál spřádá své plány na polapení ufounů, odhalení spiknutí mimozemských sil a prokázání jevů na pomezí reality. Opřená o rám deří ho pozoruje Dana Scullyová, ve tváři směs skepse a mateřského pochopení.
Beze srandy!
> NP č.360 > Ženská stránka
A tenhle znáte? Jak zjistíte, že je načase pořídit si novou myčku nádobí? Ta stará očekává, že si po sobě umyjete talíř.
Ženy bojovnice...s věkem
> NP č.356 > Ženská stránka
"Člověk neumírá, protože žil, protože zestárnul. Umírá se na něco," povšimla si Simone de Beauvoir. Moderní medicína dnes umožňuje prodlužovat život takovým způsobem, že vnímat smrt jako důsledek sešlosti věkem, je téměř nemožné.
Ženy (zlo)činu
> NP č.354 > Ženská stránka
„Nexistuje ženský Mozart, protože neexistuje žádný ženský Jack Rozparovač,“ říká kontroverzní americká feministka Camille Paglia. Rozvíjí tak svou domněnku, že muži tíhnou k extrémům více než ženy.
Geniální nerovnost
> NP č.352 > Ženská stránka
„Člověk se géniem nerodí, člověk se géniem stává; a situace, v níž ženy byly a jsou, toto prakticky neumožňuje,“ napsala Simone de Beauvoir v knize Druhé pohlaví.
Technomolky
> NP č.348 > Ženská stránka
Technomolka - (z angl. Geekette) žena, nebo dívka s excentrickými zájmy, jako jsou informační technologie, programování, videohry, apod. Slovo odvozené z výrazu „knihomol“ používáme zde, v Novém Prostoru, vůbec poprvé.