NP č.502 > Téma číslaCestovní horečkaMichaela Rozšafná

Letní lásky, to nejsou jen krátkodobé vztahy navázané na tanečních parketech či v kempu u řeky. Horké dny, pobyt na vzduchu, fyzicky náročné aktivity a polní hygienické podmínky nahrávají k přeskočení jiskry i na zájezdech, jejichž filozofií je dobrodružství, sport a adrenalin. „I čtyřicátníci si na nich mohou připadat, jako by se navrátili na dětský tábor, a je tak běžné, že krátce po dovolené zasílají do cestovní kanceláře svatební oznámení,“ říká průvodce CK Kudrna Jan Haruda.

Jezdí se lidé na zájezdy seznámit?
Někteří vyhledávají zájezdy cíleně za účelem seznámení. Zavolá nám třeba mladý muž s dotazem, kolik jede na ten a ten zájezd účastnic ve věku dvacet šest až třicet tři let. Nevybírá si dovolenou ani tak podle destinace, jako spíš podle šancí na seznámení.


Jak jsou potom úspěšní?
Řekl bych, že minimálně z každého druhého zájezdu vzejde trvalý vztah. Celkem často dostáváme od našich párečků svatební oznámení s poděkováním. Na zájezdech ale vznikají také četná přátelství. Některé dvojice se na zájezdu jenom skamarádí, vezmou si na sebe kontakty a začnou spolu chodit až později.


To zní jako dokonalý recept pro všechny nezadané. Jak si takovou úspěšnost vysvětlujete?
Pokud člověk v dnešní době nechce sáhnout po klasické internetové seznamce, má jen minimum možností, jak se s někým v běžném životě setkat. Ve svém okolí má stále stejné lidi, doma, v zaměstnání i mezi přáteli. Když vyjede na dobrodružný zájezd, má jistotu, že pozná člověka stejného založení. Aktivita a chuť ke stejným činnostem sbližuje. Na zájezdu se navíc dvojice mohou hned několikrát otestovat. Vidí, jak reagují v mezních situacích, kdy se třeba tři dny nemyjí, zmoknou a celý den tráví v mokrém oblečení nebo jsou fyzicky na dně. Večer u ohně s kytarou je po celodenní aktivitě prostor i na zábavu, alkohol a uvolnění tímhle způsobem. (smích) Destinace jsou vesměs romantické, lidi jsou odtrženi od reality všedních dní, což pochopitelně také napomáhá. Při tom všem spíte několik dní ve stanu, myjete se v řece a všechno je to trochu jako na táboře pro dospělé. Že se nám ty stany potom v noci klepou, samozřejmě také není neobvyklé. (smích)

Muži dávají zájem o seznámení od začátku jasněji najevo.
klidně k nám zavolají a zjistí genderové obsazení zájezdu.

Tento článek je v plném znění dostupný pouze předplatitelům Nového Prostoru.

Pořiďte si online-předplatné a krom přístupu k článkům záskáte i možnost stáhnout si Nový Prostor ve formátu pdf.

Pokud již jste předplatitelem, přihlašte se prosím.


autor / Michaela Rozšafná VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Psychologie samoty / Michaela Rozšafná > NP č.507 > Téma čísla Samota není jen fyzickou izolací, ale častěji spíše stavem duše, který je tvůrčí a posouvá nás vpřed. Máme v ní čas na svoje nejistoty a otázky, říká psychoterapeut Jakub Hučín. číst dále Cestovní horečka / Michaela Rozšafná > NP č.502 > Téma čísla Letní lásky, to nejsou jen krátkodobé vztahy navázané na tanečních parketech či v kempu u řeky. Horké dny, pobyt na vzduchu, fyzicky náročné aktivity a polní hygienické podmínky nahrávají k přeskočení jiskry i na zájezdech, jejichž filozofií je dobrodružství, sport a adrenalin. „I čtyřicátníci si na nich mohou připadat, jako by se navrátili na dětský tábor, a je tak běžné, že krátce po dovolené zasílají do cestovní kanceláře svatební oznámení,“ říká průvodce CK Kudrna Jan Haruda. číst dále Metro podle psychologa / Michaela Rozšafná > NP č.498 > Téma čísla Podle dopravního psychologa Radka Stehlíka se u nás ve veřejné dopravě sociální světy pouze dotýkají, ale neprolínají, což je dané naší mentalitou. číst dále

Nejčtenější články z tohoto čísla

Autismus & prokletí / Martin Selner > NP č.502 > Jiné čtení Každý rok v létě jezdíme s dětmi na tábor. Nějakou dobu nám trvalo prolomit prokletí, kdy jsme s dětmi mohli přijet sice kamkoli, ale všude jen jednou. Majitel ubytování nás díky stylu našeho pobytu už pak nechtěl nikdy vidět. Dnes už jezdíme třetí rok na stejné místo. Máme štěstí. I když zkuste vysvětlit autistickému dítěti nebo jeho rodičům, že mají štěstí. číst dále Letní lásky Dovolená? Vše dovoleno / Redakce > NP č.502 > Téma čísla Jet na usmiřovací dovolenou k moři nebyl ten nejlepší nápad, Alena s Milanem by vám mohli vyprávět. Vzali si dva týdny volna, zarezervovali si parádní pokoj s výhledem na moře a těšili se, jak si bez těch každodenních starostí budou pěkně rozumět. Jenže po prvních pěti dnech došla situace tak daleko, že Alena požádala v recepci o samostatný pokoj. Vzhledem k tomu, že sezona byla v plném proudu, neuspěla a stejné to bylo i v jiných hotelích. Na další více než týden tak byli uvězněni v romantickém apartmánu s manželskou dvoupostelí, na které spali zády k sobě. číst dále Kopulace populace / Darek Šmíd > NP č.502 > Téma čísla Jak cestování pomáhá rozšiřovat a mísit lidský genofond? Nejen díky letním dovoleným je svět stále pestřejší. Čím k sobě máme díky cestování blíž, tím více se všichni podobáme jeden druhému, zamýšlí se Darek Šmíd. číst dále ... a v přírodě to všechno propukne / Libor Hruška > NP č.502 > Téma čísla Na táboře jsem byl všehovšudy čtyřikrát. Ve třech případech jako dítě, jednou jako vedoucí. Počet letních táborových lásek: 0. Někde se evidentně stala chyba, část mých vrstevníků dokázala léto vytěžit o dost víc. Třeba kamarád P., velký znalec anatomie tábora. číst dále

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

celý archiv
//