NP č.531 > FejetonMadona s JežíškemJan Stern

Mám jednu známou. Vy máte stejnou, nezapírejte. Chodí na jógu, konzumuje raw stravu, ví, co jsou čakry, a má je všechny aktivované, čte knihy o osobním rozvoji a je plně rozvinutá.

Před časem jsme spolu vedli památný rozhovor. My dva spolu totiž vedeme jenom památné rozhovory. Přerušovány jsou hořkým rezignovaným a zraněným tichem. Pak mi raw girl odpustí, aby si vyčistila karmu, a znovu to se mnou zkusí, aby se ve mně (a ve světě) opět hořce zklamala a vše mohlo začít zase od začátku.


Vzpomínám si, že inkriminovaný rozhovor byl o školství. Bohužel už si nevybavuji, zda bylo waldorfské, steinerovské, montessoriovské, nebo jaké, nicméně vím, že „neubíjelo v dětech to podstatné", ačkoli si nepamatuji, co mělo tím podstatným být.


„Víš, v té škole nikoho k ničemu nenutí. Každý si sám zvolí, v čem chce být rozvíjen a co ho opravdu naplňuje," zářila a vibrovala.


„Já bych se v takový škole chtěl asi rozvíjet ve fotbálku. Možná bych si přibral nohejbálek," pravil jsem, zkažen konzumerismem, materialismem a egoismem.


„Jistě, takoví chlapci tam také jsou. Nikdo jim v tom nebrání!" přezářila mé hmotařství pročištěnou aurou.


„Takže se naučej akorát čutat," vmetl jsem úsměšek do tváře Lásky.


„Víš, oni když poznají, že ostatní se něco nového dozvěděli, tak pak sami přijdou a chtějí se také něco dozvědět. Aby se těm rozvinutějším vyrovnali. Příklad těch rozvinutějších je vede. Sami začnou prahnout po poznání!" pravila a prahla.


„Ty vole, Léňo, to přece nemůžeš myslet vážně. Viděla jsi někdy opravdovýho kluka? Z masa a kostí? Co cestou ze školy fluše z mostu? Já tě ujišťuju, že průměrnýmu chlapovi vystačí čutání do šedesáti. V lepším případě si přibere nohejbálek," vyškubl jsem andělovi trs běloskvoucích per z křídel.

Tento článek je v plném znění dostupný pouze předplatitelům Nového Prostoru.

Pořiďte si online-předplatné a krom přístupu k článkům záskáte i možnost stáhnout si Nový Prostor ve formátu pdf.

Pokud již jste předplatitelem, přihlašte se prosím.


autor / Jan Stern VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

Nejčtenější články autora

Údery otevřenou dlaní / Jan Stern > NP č.460 > Fejeton Existují teorie pravící, že východní bojová umění vznikla tak, že Číňané zkopírovali chvaty vojáků armády Alexandra Velikého při jeho východním tažení. Jenže zatímco Sašovi hošani v boji muže proti muži protivníka prostě flákli nebo kopli, východní lid přiváděl drobnými úpravami dalších a dalších kopií původního originálu bojové chvaty k dokonalosti a takto vzniklo karate, kung-fu, judo a já nevím, jak se ještě všechno to vznešené bitkaření jmenuje. Východní lidy jsou zkrátka v kopírování mistři. číst dále Simonina éra / Jan Stern > NP č.461 > Fejeton Život je rozčlánkován. Na etapy. Já osobně třeba prožil etapu Julie. Robertsové, samozřejmě, v kozačkách nad kolena a se žvejkačkou. Pak přišla éra Marie, tedy Fredrikssonové, z Roxette, v elasťákách, v klipu Joyride. Pak mi vlítla do denního snění Alice na laně. Tedy Alicia Silverstoneová, z klipu Cryin od Aerosmith. Načež nastala éra Rejčl, přesněji tedy přiléhavého trička Jennifer Anistonové v Přátelích. Od Mars útočí! začala epocha Natalie. Tedy Portmanové. Kvůli jedné vánoční krizi se nakrátko vyhoupla na trůn epochy Keira, no ale pak nastoupila do zpráv na Nově Charvátová (to je ta bloncka, co se po ní slehla zem) a bylo vymalováno. Na chvilku. Než přišla Avril. Které jediné dokážu odpustit černé oční stíny. číst dále Univerzity čobogaj něbogaj / Jan Stern > NP č.472 > Fejeton Jeden dosti přeceňovaný autor kdysi vydělal pár milionů na tom, když nám prozradil, že všechno, co kdy potřeboval znát, se naučil v mateřské školce. Já, jakožto autor dosti nedoceněný, myslím si o tom svoje. číst dále Hoštice 4.0 / Jan Stern > NP č.503 > Fejeton Nedávno jsem se znenadání ocitl na jakési debatě moudrých. To bývá těžká chvíle v životě lidském. A byla. Mluvilo se tam o budoucnosti. Přesněji o „čtvrté průmyslové revoluci“. To je jako to, že všechno budou dělat roboti. A všechno bude digitální a kyber a smart a tydlety věci. číst dále
celý archiv