NP č.475 > Pošli to dálRodinná/é intervenceRad Bandit

Letmé zjištění, že rodinný příslušník je vášnivým zastáncem iniciativy Islám v ČR nechceme, spustí následný výčet fenoménů.

Ten den se pořádně nevyspím ani nenajím a trápím se nekonečnými otázkami, které zní nějak takto: Jak to udělat, když jsou argumentační techniky i síla mého hlasu níže než oné rozhořčené ochranitelky českého státu? Jak vysvětlit, že lidé na útěku před válkou mají nárok na pomoc od bohaté Evropy a že solidarita je něco, co se cítí do morku kostí? Nedá se to spočítat ani zvážit. Jak vysvětlit, že i já si za poslední rok na vlastní kůži zkusil, jaké je to potřebovat pomoc a dočkat se jí.

Bojím se, že i tak budu utlučen sérií čísel, postojů, placek s přeškrtnutou mešitou a jiných nesmyslů šířených webem IVČRN. Nějak dopředu vím, že nebudu nejen vyslyšen, ale ani slyšen. Co teď? Uspořádat rodinnou intervenci? Nakonec mě to však napadne! Vytáhnu vaření. To určitě spojuje. Až pak se zeptám, s najezenými břichy, co se to sakra na jejím FB děje! Vydávám se nakoupit a se zeleninou obtěžkanou károu si to frčím na rodinné setkání. Cítím napětí v hrudi, ale myslím pozitivně.

Parkuji před dveřmi, s krabicí pod ramenem, zazvoním a čekám. Otevřou se dveře, zaslechnu: „Ahoj“, kráčím dál a zouvám si boty. Než stihnu umístit krabici na linku, zazní: „Poslouchej, jak ty to máš s těmi uprchlíky?“


autor / Rad Bandit VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Muž v plamenech / Rad Bandit > NP č.389 > Téma čísla Černá Skála je neobyčejné město. Od roku 1991 vyrůstá uprostřed Nevadské pouště a po týdnu opět mizí beze stopy. Letos se sjelo na věhlasný festival Burning Man na padesát tisíc lidí.   číst dále Gender fuck...co? / Rad Bandit > NP č.404 > Ženská stránka Přestože právě proběhl jeho třetí ročník, je možné, že jste o Gender Fuck Festu neslyšeli. Existuje však několik dobrých důvodů, proč mu věnovat pozornost.   číst dále Přítomnost se stává budoucností / Rad Bandit > NP č.484 > Pošli to dál Světová zdravotnická organizace (WHO) se chystá zrušit transsexualitu jako psychiatrické onemocnění. S třicetiletým zpožděním za lesbami a gayi se tak i transsexuálové dočkají „uzdravení“.   číst dále Radikální knihovnice / Rad Bandit > NP č.467 > Pošli to dál Dnes se často mluví o radikální sociální práci – musíme jít ke kořenům, problémy řešit tam, kde vznikají, kriticky nahlížet systém, odstraňovat rozdíly. Vezměme si proto příklad z bojovných knihovnic. číst dále Kde jsi, když tu nejsi? / Rad Bandit > NP č.437 > Téma čísla Na ulici o ně téměř nezavadíte, nenajdete je dokonce ani jako pojem v odborných knihovnách. Pro většinu jsou téměř neviditelné. Řeč je o ženách bez domova. číst dále Kolik zalátáš děr / Rad Bandit > NP č.413 > Téma čísla Asi vás zklamu. Radikální sociální pracovníci, které jsem potkala v Londýně, nemávají rudými prapory, nenosí placaté cheguevarovské čepice a dokonce si občas zavtipkují o starých dobrých časech Maggie Thatcherové. číst dále Šílenství bez domova / Rad Bandit > NP č.426 > Téma čísla Duševní nemoc a psychické potíže jdou ruku v ruce s životem bez domova. Nabízí se ale mimo jiné otázka: Zblázníte se poté, co přijdete o domov, anebo se zblázníte první, a na ulici zůstanete až pak? číst dále Když stehy burcují svět / Rad Bandit > NP č.406 > Ženská stránka Mnozí z nás si pamatují naše babičky, jak jehlou a nití zdobí tkaniny do fantastických obrazů. Co se ale stane, když vyšívané motivy zcizí babičkám dvojice holek? A co když příze začne zdobit ulice?   číst dále

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

celý archiv