NP č.475 > Pošli to dálRodinná/é intervenceRad Bandit

Letmé zjištění, že rodinný příslušník je vášnivým zastáncem iniciativy Islám v ČR nechceme, spustí následný výčet fenoménů.

Ten den se pořádně nevyspím ani nenajím a trápím se nekonečnými otázkami, které zní nějak takto: Jak to udělat, když jsou argumentační techniky i síla mého hlasu níže než oné rozhořčené ochranitelky českého státu? Jak vysvětlit, že lidé na útěku před válkou mají nárok na pomoc od bohaté Evropy a že solidarita je něco, co se cítí do morku kostí? Nedá se to spočítat ani zvážit. Jak vysvětlit, že i já si za poslední rok na vlastní kůži zkusil, jaké je to potřebovat pomoc a dočkat se jí.

Bojím se, že i tak budu utlučen sérií čísel, postojů, placek s přeškrtnutou mešitou a jiných nesmyslů šířených webem IVČRN. Nějak dopředu vím, že nebudu nejen vyslyšen, ale ani slyšen. Co teď? Uspořádat rodinnou intervenci? Nakonec mě to však napadne! Vytáhnu vaření. To určitě spojuje. Až pak se zeptám, s najezenými břichy, co se to sakra na jejím FB děje! Vydávám se nakoupit a se zeleninou obtěžkanou károu si to frčím na rodinné setkání. Cítím napětí v hrudi, ale myslím pozitivně.

Parkuji před dveřmi, s krabicí pod ramenem, zazvoním a čekám. Otevřou se dveře, zaslechnu: „Ahoj“, kráčím dál a zouvám si boty. Než stihnu umístit krabici na linku, zazní: „Poslouchej, jak ty to máš s těmi uprchlíky?“


autor / Rad Bandit VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Stud před make-upem / Rad Bandit > NP č.481 > Pošli to dál Bydlí u mě pět Romáků. Nejmladšímu je pět let a nejstaršímu třicet pět. Je to skvělá rodina se třemi dětmi, z nichž ty dvě starší chodí spolu pěšky do školy do Táborské, po cestě si třeba koupí zmrzlinu a ruku za ruku překrosí křižovatku nad Synkáčem. Mám je rád, píšou mi: „Vážený pane, dnes jsme zaplatili nájemné." „Vážený pane, moc se nám tu libí." - „Vážený pane, utekla nám kočka, nevadí, když si pořídíme psa?" Nevadí. Nevadí mi vůbec nic až na vzpomínku, jak jsem rodinu Kočích poznal.   číst dále Přítomnost se stává budoucností / Rad Bandit > NP č.484 > Pošli to dál Světová zdravotnická organizace (WHO) se chystá zrušit transsexualitu jako psychiatrické onemocnění. S třicetiletým zpožděním za lesbami a gayi se tak i transsexuálové dočkají „uzdravení“.   číst dále Spořádané čtverce / Rad Bandit > NP č.457 > Pošli to dál Mám rád domy. Řady domů, kolem nich ploty, popelnice, auta, lampy a šňůrky silnic, teda spíš kostičky. Zkrátka ulice. Ulice zabočí, většinou za roh, a už je z toho výlet kolem bloku, neboli krátká kostička. Tak ji zná můj pes. Takových čtverců je nekonečně, dají se z nich dělat obdélníky, klikaté cik-caky, krátké i hodinové, úplný labyrint, když chcete – Žižkov. číst dále Sejdeme se v pytli / Rad Bandit > NP č.479 > Pošli to dál Tak to mám za sebou, křest jako víno. číst dále
celý archiv