NP č.465 > Pošli to dálDieslové (multikulti) spiknutíFilip Malý

Když v září naplno propukla aféra s podvodným softwarem, který koncern Volkswagen instaloval do vozů vyrobených v letech 2009 až 2015, aby zastřel fakt, že naftové motory nové generace zdaleka nejsou tak šetrné k životnímu prostředí, jak se avizovalo, zavládl v českých médiích zmatek.

 

Zatímco se žurnalisté plamenně dohadují nad tím, co neblahého přinese tzv. dieselgate zdejším majitelům „cinknutých“ vznětových motorů, uchází jim na celé kauze to podstatné.

Je to přitom jasné jak facka a pod tíhou argumentů musí kapitulovat i ten nejzabedněnější sluníčkář. Dieselgate je podle českých zasvěcených internetových diskutérů vychytralý komplot orchestrovaný proradnou milovnicí cizáků Merkelovou ve spolupráci s USA, jimž, jak známo, vládne usvědčený nelegální keňský imigrant a arcimuslim Obama. Má potrestat a přivést k poslušnosti osu zdravého rozumu Česko-Maďarsko, která se protiví povinným kvótám a vůbec celému měkkému přístupu ve vztahu k imigrantům. Podivná německá prouprchlická mánie je natolik silná, že kancléřka Merkelová neváhá obětovat desetitisíce německých pracovních míst, aby oběma vzpurným ekonomikám uškodila. Těžko se pak divit, že vztah Česka s Německem je v současnosti na bodu mrazu a Merkelová dokonce zpupně nebere české straně telefon, jak na začátku října referoval server ihned.cz. Není to však proto, že by jí vadila občas tak trochu nacistická rétorika našich vládních představitelů, jak uvádí stejný zdroj. Zkrátka se bojí, že by jí to Češi vysvětlili.

 


autor / Filip Malý VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Nemáš? Zaplatíš! / Filip Malý > NP č.457 > Pošli to dál Nekonečný seriál na motivy hledání smysluplné koncepce sociálního bydlení, která by tentokrát sloužila i někomu jinému než jen podnikavcům těžícím zdejší zlatou žílu v podobě velkokapacitních ubytoven pro chudé, má za sebou další neslavnou epizodu. Ne že bychom snad byli blíž katarzi, jen je pro její aktéry, kteří tahají za kratší stranu provazu, na obzoru nová dramatická zápletka, která dodá trochu svěží nejistoty tam, kde se staré hrozby zřejmě už přežily. číst dále Princezny s b rokovnicí / Filip Malý > NP č.488 > Téma čísla Japonský režisér Hajao Mijazaki, legenda anime, ohlásil v listopadu svůj triumfální návrat k celovečerním kresleným filmům pro děti i dospělé. Co lze vysledovat za uplynulé čtyři desítky let jeho výjimečné tvůrčí éry? číst dále Z trpaslíka obrem / Filip Malý > NP č.479 > Téma čísla Čekají ho světlé zítřky, nebo může Slunce znenadání zhasnout a lidstvu zbydou jen oči pro pláč? číst dále Dieslové (multikulti) spiknutí / Filip Malý > NP č.465 > Pošli to dál Když v září naplno propukla aféra s podvodným softwarem, který koncern Volkswagen instaloval do vozů vyrobených v letech 2009 až 2015, aby zastřel fakt, že naftové motory nové generace zdaleka nejsou tak šetrné k životnímu prostředí, jak se avizovalo, zavládl v českých médiích zmatek.   číst dále
celý archiv