NP č.364 > Ženská stránkaPovolání pro muže nevhodné?Margita Mucki

Tři sudičky. Množství jezinek a bludiček. Vlasta a její bojovné družky. Pištící učnice a mistrová, prostě holky z porcelánu. Sbor učitelek z doby, kdy jsme byli my všichni školou povinní. Zdánlivě nesourodé útržky lidového vypravěčství a popkultury spojuje obraz čistě ženského pracovního kolektivu.

 

Je tomu poměrně dávno, co člověk přestal dělat všechno sám a objevil kouzlo přenechání některých činností někomu jinému. Ukázalo se také, že pokud jsou kolem další osoby, jeho vlastní zaměstnání rychleji utíká, ba co víc: může se mu od ostatních dostat pomoci. Mihlo se pár tisíciletí a běžným obrazem je práce v kolektivech, a to buď koedukovaných či genderově homogenních. V souladu s tematizací této stránky, věnujeme se čistě ženským.

 

MY HOLKY, CO SPOLU DĚLÁME

Co laik prostě ví, neb má oči a rozum, potvrdili vědci ve svých výzkumech. Existují profese, jimž se v převážné většině věnují ženy, zatímco muži jsou tu naprostou vzácností. Zároveň se zhusta jedná o povolání, jež nelze vykonávat v poustevnické izolaci, ale naopak vyžadují vysokou míru spolupráce, komunikace, sdílení a spolubytí.

U nás se nejvíce pracujících žen realizuje v oblastech zdravotnictví a sociálních služeb. Podobně jako v rámci celé EU, i u nás jsou dvě třetiny zaměstnanců ve školství ženy. „Babince“ (laskavý čtenář promine slangový výraz) se kromě zmiňovaných odvětví vyskytují také v oblasti státní správy a pečovatelských služeb. Jak už to bývá, genderová homogenita je zde často omezena na jednu organizační úroveň, takže například na vedoucích pozicích se i v těchto oblastech muži objevují. Z dostupných údajů lze dospět k závěru, že práce v genderově homogenních kolektivech je typičtější pro ženy. Otázkou ale zůstává, proč tomu vlastně tak je.

Z hlediska některých teorií jde o dopad stereotypů, jejichž výsledkem je diskriminace jednoho z pohlaví při obsazování pozic v určitém segmentu trhu pracovních příležitostí. Vysoká koncentrace žen a mužů ve specifických profesních sektorech je chápána jako horizontální segregace. Předpoklad a podpora kariérního postupu a očekávaného (i reálného) vyššího zastoupení mužů v řídících funkcích je pak příkladem segregace vertikální.

Se společností přijímaným a socializací předávaným profesním rozdělováním jde pak ruku v ruce nerovnováha v oceňovaní a platových podmínkách jednotlivých profesí. Výše zmíněná povolání, které ženy ve velkém „okupují“, jsou obvykle ne příliš dobře honorována a ani jejich prestiž ve společnosti není tak vysoká jako u oborů, kde převládají muži.

 

JE V JEDNOTĚ SÍLA (NEBO V ČAJI SÍRA)?

Ač si je autorka vědoma nebezpečí zjednodušení či překotné generalizace, považuje za vhodné také upozornit na rysy, jež ženské kolektivy často charakterizují. Ukazuje se, že ženy tendují k hlubšímu a dlouhodobějšímu emočnímu prožívání situací, které je v zaměstnání potkávají. Mají také sklon citlivěji reagovat na jakoukoli (byť domnělou) nespravedlnost nebo křivdu a bojovat za její odstranění. Sdružují se do skupin a podskupin, které jim poskytují bezpečí, prostor pro sdílení a podporu. Jak se dané vlastnosti promixují, v jaké míře projeví a co s atmosférou pracoviště udělají, nelze nikdy předpovědět.

Spolubytí a silné emoční prožitky mají potenciál vytvořit kreativní a obětavý tým schopný podávat neuvěřitelné výkony a navíc se tvářit radostně. Stejně tak se pracoviště může změnit v bojové pole, kde hnojeny nezměrnou rivalitou bují trsy pomluv, rozlézají se podrazy všeho druhu a dochází k atakům, nad jejichž vynalézavostí blednou všichni tajní agenti světa. Zrcadlově k pojetí ženského kolektivu jako emočně pulsující a vztahově bohaté skupiny by pak čistě mužský tým mohla charakterizovat tendence k nastavování až byrokratických pravidel a zaměřenost na technicistní a bezohledná řešení. Zdravý rozum proto říká, že ideální pracovní kolektiv je smíšen nejen z hlediska pohlaví, ale také věku a zkušeností.

 

KOMU NENÍ GENDERU DÁNO, V APATYCE NEKOUPÍ

Čtenář, který právě teď seznal, že jeho pracovní prostředí je zcela nevyvážené, případně po vzoru politiků hodlá v zaměstnání volat po zavedení kvót, nechť se neukvapuje. Z konstruktivistického hlediska beztak změna nastavená jedincem nemusí mít na celek vliv. Nezbývá než se smířit s tím, že jakákoli rozsáhlejší struktura vyžaduje rozdělení rolí na „mužské“ a „ženské“, stejně jako šachy se neobejdou bez černých a bílých figurek.

 


autor / Margita Mucki VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Malí kočovníci / Margita Mucki > NP č.436 > Referát „Školková kuchařka tuhle podotkla: já věděla, že přijdete pro Aničku vy. Když je u táty, je samá mašle a volán, ale chybí jí tepláky nebo pyžamo," vypráví se smíchem Pavla. „Táta se prostě snáz nechá ráno ukecat na oblíbený model, dovolí, aby se několikrát převlékla. Pak ale nestíhá s ostatní výbavou. číst dále Víš o kom sníš / Margita Mucki > NP č.361 > Referát Politika číhá na každém kroku. Vystrčit nos z domu bez konfrontace s kratochvilnou činností veřejných činitelů prostě nelze. Už pouhé přiblížení k vlastní poštovní schránce znamená riziko zavalení stohem slibů, chvástání či výhrůžek. Může to zajít ještě dál?   číst dále Noční ptáci v práci / Margita Mucki > NP č.399 > Téma čísla Jdou spát, když ostatní se právě budí. Snídají při západu slunce a půlnoc je pro ně dobou čiré aktivity. Noční ptáci jsou možná tak trochu světloplaší.   číst dále Přátelé modrého údolí / Margita Mucki > NP č.370 > Téma čísla Dostala jsem novou práci! Zítra bude večírek, volám radostně do světa. A ouha.. místo nenápadného sondování vhodného daru přicházejí zpět zprávy o chřipkách, dovolených, uzávěrkách, stěhováních, odjezdech, náhlých rozchodech, očekávaných porodech a nehodách v podchodech. Kde tedy své přátele potkat i v tak krušných časech?   číst dále Tenhle zvyk je peklo! / Margita Mucki > NP č.408 > Referát Nemělo by se to, ale je to lákavé. Tak jenom jednou, určitě mě nikdo nevidí. Jenom takové maličké, nenápadné, neobtěžující, diskrétní a velejemné křupnutí prsty. Ublíží to snad někomu? Ale prej to ničí klouby, jak pořád říká máma. Hmmm…. Křup. Uf.   číst dále Jarem od A do Z / Margita Mucki > NP č.352 > Téma čísla Krom popílku, peří, smogu, textových zpráv, telegramů, televizních signálů, družicových modulů a voleb je ve vzduchu ještě jaro. Než si podmaní naše mentální schopnosti, podívejme se na něj systematicky.   číst dále Kdy se stát virtuálním mužem? / Margita Mucki > NP č.386 > Téma čísla UTF G! „Use the fucking Google!“ zní univerzální odpověď aplikovatelná na jakýkoli dotaz. I na ten sexuální. První příznaky syfilis? Antikoncepce? Lesbický sex? Vše popsáno, obrázky opatřeno, ba i video se najde. A děti, stejně jako dospělí, klikají.   číst dále Nadsšení na sto způsobů / Margita Mucki > NP č.349 > Referát TMAVÝ KABÁT, VYSOKÉ BOTY A BRAŠNA. TAKTO VYSTROJEN VYDÁVÁ SE K. P. DO KALNÉHO RÁNA. ZA POSLEDNÍMI DOMY ÚLEVNĚ VYDECHNE. NIKDO HO NEOSLOVIL, KOŘIST NEVYPLAŠIL. K.P. SE NECHYSTÁ PŘEDAT KONTRABAND NARKOTIK, JDE PROSTĚ POZOROVAT PROBOUZEJÍCÍ SE JELENY.   číst dále

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

celý archiv