NP č.329 > FejetonLekce seznamování pro nepříliš pokročiléJan Stern

Ahoj kamarádi, Život každého z nás ovlivní nějaký klasik. V mém případě tím klasikem byl dr. Radim Uzel. Kdysi jsem si v jeho článku přečetl, že muži už to mají dobré, že už dávno pominula éra balení žen, že pánové již nejsou těmi aktivními při seznamování a že v našich časech si ženy samy vyberou a klofnou, co potřebují.

 

Sveden touto lákavou tezí, čekal jsem poctivě a trpělivě dobrých deset let, až budu klofnut, ale kde nic, tu nic. Tváří v tvář dvěma možnostem – a) jsem nejohyzdnější muž ve střední Evropě, b) Uzel plácal nesmysly – zvolil jsem po jistém váhání, sebepřemlouvání a dvou panácích na kuráž variantu „b“ a počal připravovat klasickou operaci zvanou „balení ženy“. Ovšem zjistil jsem, že balit ženu není žádná legrace. Mé první výzkumy v této oblasti přinesly celou řadu překvapujících objevů, s nimiž bych rád seznámil čtenáře mužského pohlaví. Jde zatím jen o první rekognoskaci neznámého terénu, ale začátečníkům jistě přijde takový úvod vhod.

Nuže zde jsou základní dobré rady, opřené o empirický výzkum provázený mnoha oběťmi:
* věta „jemnostslečno, mé srdce plane touhou dotknout se okvětí vaší duše“ zjevně vyšla z módy
* krajně nevhodnými tématy pro zahájení konverzace s osamělou dámou v kavárně jsou: modelářství, kartičky NHL, stavebnice Merkur a rozkoš, již dovede přivodit * omezte ve své řeči výskyt slova „matka“ na nezbytné minimum; vyšší frekvence než 1x měsíčně je smrtící
* zmínky o tom, že vlastně hledáte někoho, kdo by vám uklidil, uvařil a vypral, nejsou taktické
* není rozumné předčasně vyzvídat, zda žena bazíruje na nadprůměrné velikosti mužského pohlavního údu (především proto, že je škoda připravit první intimní chvilky o moment překvapení)
* hledání rafinovaného vysvětlení, proč je výhodnější nosit sešmajdané boty, je zcela zbytečné
* krkání na veřejnosti není kupodivu většinou žen považováno za vtipné
* zápach z úst nebývá dívkami klasifikován jako znak nonkonformity, ba ani upřímnosti; podobně špína za nehty se velmi složitě obhajuje slovy „nejsem metrosexuál“
* vyprávět více než jednu anekdotu během první schůzky je nebezpečné (pozor, anekdoty o blbých blondýnách nevyprávějte vůbec, a to ani brunetám!)
* velký pozor na hrdinské historky o svých kamarádech, zejména zkazky typu „jak se Tonda vyzvracel do půllitru“ či „jak Franta prodal koberce, aby mohl hrát na automatech“ ženy nevyhodnocují zcela objektivně * slova „swingers“, „anál“ a „bičík“ na první schůzku nepatří
* není rozumné zdůraznit svou kulturnost takovým množstvím deodorantu, kvůli němuž by bylo třeba evakuovat uzavřenou místnost; zaměřte se pouze na nejrizikovější partie
* nezmiňujte se o tzv. praktických objevech svobodného muže („na co vlastně používat talíře?“, „konzerva se vlastně vůbec nemusí ohřívat“, „při nesplachování záchodu po malé potřebě ušetřím dva tisíce korun ročně“, „když dám tričko vyfoukat přes noc na balkon, je to jako bych ho vypral“ apod.)
* vyhněte se jakýmkoli zmínkám o dětech (zejm. „děti jsou luxus a já nejsem Rotschild“ či „není nad rákosku“; ovšem i inverzní věty typu „rád se koupu nahý s dospívajícími dcerami mé sestřenice“ nepůsobí ideálně)
* za ženu v restauraci buď plaťte, nebo neplaťte, vyhněte se však akčním nabídkám typu, že zaplatíte za dámu 35 procent její útraty
* otázka „jsi vyholená?“ není dobrou úvodní frází seznamovací konverzace, a to ani když jste holič Zvláštní kapitolou je pak inzerce. Nikdy neodpovídejte na inzeráty žen, v nichž se vyskytují následující slova:
* solventní (je to prostitutka)
* finančně zajištěný (má hypotéku)
* pohledný (ještě poslouchá Lunetic)
* vášnivý (moc se dívá na telenovely)
* spolehlivý (má dvě děti)
* rodinný typ (má tři a více dětí)
* domácí kutil (potřebuje levně vydláždit kuchyň)
* férový (chorobná žárlivka)
* romantik (hysterka)
* chlap do nepohody (pročpak asi do nepohody?!)
* pohodář (ráda komanduje a potřebuje někoho, kdo to snese)
* sympaťák (všechny muže poměřuje obrazem Lukáše Vaculíka)
* auto vítáno (má příbuzenstvo kolem Trenčína)
* zralý muž (oidipovský komplex)
* nad 180 cm (kastrační komplex)
* na vzhledu nezáleží (zoufalka, co už bere všechno)

Buďte nicméně připraveni na to, že po vyřazení inzerátů obsahujících tato nebezpečná slova vám žádný nezbude. Pakliže chcete učinit tu pošetilost, že podáte inzerát sami, důrazně doporučuji, abyste počkali na jednu z příštích lekcí mých kurzů šťastného života a neřítili se nevyškoleni do neštěstí!


autor / Jan Stern VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Nesplněná očekávání / Jan Stern > NP č.331 > Fejeton Drazí, musím se vám svěřit. Mám takový malý problém s navazováním kontaktů s opačným pohlavím. Dlouho jsem si kladl otázku, kde je zakopaný pes. A tuhle jsem vám ho vykopal. číst dále Sebezraňováním a askezí k neobyčejné hojnosti / Jan Stern > NP č.323 > Rozhovor Poslouchat Jana Kellera člověku na klidu nepřidá. Uvědomí si jak křehká je slupka naší vyspělé civilizace a nesamozřejmý blahobyt, který si užíváme. Za fasádou rozumu dřímá barbarství hrozící zahubit naše skvělé výdobytky. číst dále O Američanech, agentech a jiných záhadách / Jan Stern > NP č.343 > Fejeton Milí Češi, řeknu vám, máte svoje záhady. A nemyslím tím teď záhady typu světelných jevů v jihlavském podzemí, nacistických létajících talířů vznášejících se na konci druhé světové války nad Letňany, štěchovického pokladu, k jehož vyzvednutí scházejí několika výpravám poslední haléře, případně tajuplně nabitého diáře poručíka Ludvíka Zifčáka v chladných listopadových dnech roku 1989.   číst dále Sociologie amarounů / Jan Stern > NP č.453 > Fejeton Často přemýšlím nad tím, jací jsme my Češi. Myslím, že o sobě moc nevíme. Říkáme o sobě třeba, že krademe. Ale krade se všude po světě a mnohde mnohem víc. Říkáme o sobě, že pijeme. No, to nelze zpochybnit, pijeme hodně, pijeme víc než Rusové a Dánové. Pijeme Ligu mistrů. Leč přesto před nás statistika Mezinárodní zdravotnické organizace předsadila ještě jeden více kořalnický národ – Moldavce. Takže žádné Nagano, žádný Bělehrad, pouhé důstojné Chile 62. Myslíme si o sobě třeba taky, že jsme ateisté. A přitom každý druhý kolem mě věří na horoskopy, reinkarnaci, UFO a ilumináty. Kdepak, všechny tyhle definice jsou mimo. číst dále Rakeťák / Jan Stern > NP č.452 > Fejeton Život muže je neskonale těžší než život ženy. Je ale zvláštní, že ženy to netuší a i zcela průzračným a nezlomným argumentům v této otázce čelí s dětinskou naivitou. číst dále Dobře vypečené gestapíčko / Jan Stern > NP č.454 > Fejeton Možná tomu nebudete věřit, ale jsou věci, o kterých se mi žertuje těžko. Ovšem nejspíše vás překvapí, které to jsou, či spíše, které to nejsou. číst dále Budíkové zákony / Jan Stern > NP č.457 > Fejeton Velké dějiny a děje jsou řízeny zákony, jako je Archimédův zákon, Ohmův zákon, zákon dědičnosti, zákon nabídky a poptávky, Starý zákon, Nový zákon, eventuálně vor v zakoně. No jo, ale co děje malé? Naše všednost? Jí badatelé a proroci zatím pozornost věnují jen malou. Přesto se lidé odpradávna pokoušejí zákon, který ji řídí, pojmenovat. číst dále Paradigma pekla / Jan Stern > NP č.451 > Fejeton Jeden velký filozof kdysi napsal takovou divadelní hru, kde se lidi dostanou do pekla. Ale to peklo nemá kotle, ani chlupaté čerty s ocasem až na zem, ba ani červené tapety. Je to obyčejný pokoj, z něhož nejde odejít, a v němž jsou lidé, se kterými si nelze porozumět. V závěru té filozofické hry se pak praví, že peklo jsou ti druzí. číst dále

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

celý archiv