NP č.475 > FejetonJenda Dikobraz TroškaJan Stern

Vždycky jsem jim záviděl. Filmařům. Že mají svoji internetovou filmovou databázi, kde je konečně objektivně zhodnoceno jejich dílo. My, fejetonisté, samozřejmě nic. Kolem filmů víří emoce, kolem našich textíčků jen občasný dopis do redakce: „Chtělo by to větší písmenka, ale jinak jste fajn.“ Říkám otevřeně: je to demotivující. Občas se proto zasním. A úplně to vidím...

Česko-Slovenská fejetonová databáze

 

Jan Stern

24 %

179. nejhorší fejetonista

 

Komentáře uživatelů k autorovi (139):

Tosim ★★

Jediné pozitivum je, že se v jeho fejetonech moc nesoudruhuje.

 

Radek99 odpad!

Esence mravní bídy. Už chápu, kam „mistr“ Troška chodí pro inspiraci.

 

Phobia ★★

Rádoby veselá taškařice, socialismus z toho stříká na všechny strany, jako když kousnete do Babišova telecího párku.

 

honajz ★

Je to celé takové ucmrndané. Nedokáže si to vybrat, jestli je to kritikou, legrací nebo hořkým zamyšlením... Takoví Bakaláři na papíře.

 

Anglie ★

Jedna hvězda za odkaz na Čapka. Sice jsem ho nečetla, ale je to můj oblíbený autor.

 

Jestevetsikritik odpad!

Umakartový humor, upocené televarieté. Cítím Dikobraz, bojím se, že na mne každou chvíli vybafne BaPe. Blivno.

 

Respekt odpad!

Už zbývá jen fejeton o prdění a budeme to mít komplet.

 

Tetsuo odpad!

Typický humor pro Zemana. Či spíš pro Ovčáčka.

 

Čučma ★★

Přepjatost, doslovnost, křečovitá snaha pobavit za každou cenu. Laciné, provinční, české...

 

liborek_ odpad!

Učebnice nevkusu, kýče, klišé, přepálenosti a nevhodnosti výrazových prostředků. O vykrádání nemluvě. Dokonalá autorská sebevražda kdysi nadějného esejisty.

 

FXŠ of 21 Century ★

Umělé, prázdné, strojené, amatérské, trapné. Holt – český fejeton, co jsme asi tak čekali? A bude hůř.

 

maverick10 odpad!

Pitoreskní taškařice pro zdegenerované diváky Ordinace v růžové zahradě! Nejpřeceňovanější fejetonista současnosti opět zasahuje!

 

verbal odpad!

Na začátku bylo hovno. To šplouchlo do hajzlu, hajzl odtekl do žumpy a hovno dopadlo na hromadu předešlých sraček. Pak přijel Jenda s hovnocucem, vysál žumpu do dna a s obrovským gustem ji vychrstl do maloměstských obýváků všem členům Klubu planety opic... Národ, který je za to schopen vysolit 50 škeblí, by zasloužil genocidu nebo útulný šimpanzí výběh.

 

Janinka12 ★★

Nechápu zdejší negativní komentáře. Občas je to milé, i když je zřejmé, že má autor problém se ženami. A sám se sebou.

 

stratocasta ★

Jakmile se fejetonista začne pokoušet archaizovat styl, úplně cítíte, jak smrdí Zemanovi nohy. Horší je už jen Švec v Právu. Vančurové ze čtvrté cenové...

 

H34D odpad!

Přečetl jsem jen dvě věty, na víc jsem neměl. Neměl by být Stern jakožto intelektuál ten, kdo udělá první krok a přestane to prase v nás krmit?

 

PinokKio odpad!

Možná by to celé byla obrovská švanda, kdyby to dal do kupy nějaký uhrovatý puberťák pro pobavení podobně postižených na místní ZDŠ, jenže Sternovi je letos 40.

 

(Omlouvám se za vulgarismy. Ty bohužel nešlo odstranit, neboť komentáře byly kvůli autentičnosti převzaty z nejmenované filmové internetové databáze v původním znění, jen s drobnými úpravami, jež si vyžádala změna média. Původně komentovaly tři české filmy. Je zbytečné uvádět které, neboť je evidentní, že dílo rozhodujících mozků naší doby není vázáno na impuls, na nějž reagovalo, a zůstává velkým uměním v jakémkoli kontextu.)


autor / Jan Stern VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Sociologie amarounů / Jan Stern > NP č.453 > Fejeton Často přemýšlím nad tím, jací jsme my Češi. Myslím, že o sobě moc nevíme. Říkáme o sobě třeba, že krademe. Ale krade se všude po světě a mnohde mnohem víc. Říkáme o sobě, že pijeme. No, to nelze zpochybnit, pijeme hodně, pijeme víc než Rusové a Dánové. Pijeme Ligu mistrů. Leč přesto před nás statistika Mezinárodní zdravotnické organizace předsadila ještě jeden více kořalnický národ – Moldavce. Takže žádné Nagano, žádný Bělehrad, pouhé důstojné Chile 62. Myslíme si o sobě třeba taky, že jsme ateisté. A přitom každý druhý kolem mě věří na horoskopy, reinkarnaci, UFO a ilumináty. Kdepak, všechny tyhle definice jsou mimo. číst dále Smrt bravíčkového ducha / Jan Stern > NP č.470 > Fejeton Naši dobu lze kritizovat mnoha způsoby. Pro někoho je příliš konzumní, pro jiného příliš globálně oteplená a pro dalšího příliš nemravná. Mě nic z toho netrápí. Zimu nesnáším a zpěvačky vrtící zadečky, ani konzumace čehokoli neprošlého mi nevadí. Já patřím k těm, kdo skuhrají, že je naše doba málo duchovní. číst dále Světáci a vrbičkáři / Jan Stern > NP č.478 > Fejeton Jsou národy, do nichž narodíte-li se, nemá moc smysl pokoušet se dobývat svět, neboť budete spíše celý život bojovat o existenci – pokud takový národ neopustíte. Pak jsou národy, v nichž narodíte-li se, ani svět dobývat nepotřebujete, neboť vám patří, leží vám u nohou a všichni vám budou naslouchat už jen proto, že mluvíte jazykem, kterým hedlajnuje i marketér škodovky, byť nikdo netuší proč. Češi jsou tak něco mezi. číst dále Moc bezmocných / Jan Stern > NP č.497 > Fejeton Možná byste to do mě neřekli, ale já mám vysokou školu. Ne moc vysokou, takže jsem skončil u fejetonů, a nikoli u vědeckých studií, ale vejška to přece jenom byla. A učili jsme se tam hlavně o masových médiích. Povídali jsme si tehdy hlavně o tom, jestli jsou mocná, anebo nikoli. Dnes, kdy masomédia byla převálcována sociálními sítěmi, „informačními bublinami“, „postfakty“ a těmahle věcma, už je to samozřejmě jasné. Ale tenkrát, za mého mládí, kdy letěly Oasis, Cranberries a Unie svobody, to ještě nebylo tak zřejmé. Tehdy se ještě debatovalo o této věci vášnivě. číst dále
celý archiv