NP č.475 > FejetonJenda Dikobraz TroškaJan Stern

Vždycky jsem jim záviděl. Filmařům. Že mají svoji internetovou filmovou databázi, kde je konečně objektivně zhodnoceno jejich dílo. My, fejetonisté, samozřejmě nic. Kolem filmů víří emoce, kolem našich textíčků jen občasný dopis do redakce: „Chtělo by to větší písmenka, ale jinak jste fajn.“ Říkám otevřeně: je to demotivující. Občas se proto zasním. A úplně to vidím...

Česko-Slovenská fejetonová databáze

 

Jan Stern

24 %

179. nejhorší fejetonista

 

Komentáře uživatelů k autorovi (139):

Tosim ★★

Jediné pozitivum je, že se v jeho fejetonech moc nesoudruhuje.

 

Radek99 odpad!

Esence mravní bídy. Už chápu, kam „mistr“ Troška chodí pro inspiraci.

 

Phobia ★★

Rádoby veselá taškařice, socialismus z toho stříká na všechny strany, jako když kousnete do Babišova telecího párku.

 

honajz ★

Je to celé takové ucmrndané. Nedokáže si to vybrat, jestli je to kritikou, legrací nebo hořkým zamyšlením... Takoví Bakaláři na papíře.

 

Anglie ★

Jedna hvězda za odkaz na Čapka. Sice jsem ho nečetla, ale je to můj oblíbený autor.

 

Jestevetsikritik odpad!

Umakartový humor, upocené televarieté. Cítím Dikobraz, bojím se, že na mne každou chvíli vybafne BaPe. Blivno.

 

Respekt odpad!

Už zbývá jen fejeton o prdění a budeme to mít komplet.

 

Tetsuo odpad!

Typický humor pro Zemana. Či spíš pro Ovčáčka.

 

Čučma ★★

Přepjatost, doslovnost, křečovitá snaha pobavit za každou cenu. Laciné, provinční, české...

 

liborek_ odpad!

Učebnice nevkusu, kýče, klišé, přepálenosti a nevhodnosti výrazových prostředků. O vykrádání nemluvě. Dokonalá autorská sebevražda kdysi nadějného esejisty.

 

FXŠ of 21 Century ★

Umělé, prázdné, strojené, amatérské, trapné. Holt – český fejeton, co jsme asi tak čekali? A bude hůř.

 

maverick10 odpad!

Pitoreskní taškařice pro zdegenerované diváky Ordinace v růžové zahradě! Nejpřeceňovanější fejetonista současnosti opět zasahuje!

 

verbal odpad!

Na začátku bylo hovno. To šplouchlo do hajzlu, hajzl odtekl do žumpy a hovno dopadlo na hromadu předešlých sraček. Pak přijel Jenda s hovnocucem, vysál žumpu do dna a s obrovským gustem ji vychrstl do maloměstských obýváků všem členům Klubu planety opic... Národ, který je za to schopen vysolit 50 škeblí, by zasloužil genocidu nebo útulný šimpanzí výběh.

 

Janinka12 ★★

Nechápu zdejší negativní komentáře. Občas je to milé, i když je zřejmé, že má autor problém se ženami. A sám se sebou.

 

stratocasta ★

Jakmile se fejetonista začne pokoušet archaizovat styl, úplně cítíte, jak smrdí Zemanovi nohy. Horší je už jen Švec v Právu. Vančurové ze čtvrté cenové...

 

H34D odpad!

Přečetl jsem jen dvě věty, na víc jsem neměl. Neměl by být Stern jakožto intelektuál ten, kdo udělá první krok a přestane to prase v nás krmit?

 

PinokKio odpad!

Možná by to celé byla obrovská švanda, kdyby to dal do kupy nějaký uhrovatý puberťák pro pobavení podobně postižených na místní ZDŠ, jenže Sternovi je letos 40.

 

(Omlouvám se za vulgarismy. Ty bohužel nešlo odstranit, neboť komentáře byly kvůli autentičnosti převzaty z nejmenované filmové internetové databáze v původním znění, jen s drobnými úpravami, jež si vyžádala změna média. Původně komentovaly tři české filmy. Je zbytečné uvádět které, neboť je evidentní, že dílo rozhodujících mozků naší doby není vázáno na impuls, na nějž reagovalo, a zůstává velkým uměním v jakémkoli kontextu.)


autor / Jan Stern VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Nesplněná očekávání / Jan Stern > NP č.331 > Fejeton Drazí, musím se vám svěřit. Mám takový malý problém s navazováním kontaktů s opačným pohlavím. Dlouho jsem si kladl otázku, kde je zakopaný pes. A tuhle jsem vám ho vykopal. číst dále Sebezraňováním a askezí k neobyčejné hojnosti / Jan Stern > NP č.323 > Rozhovor Poslouchat Jana Kellera člověku na klidu nepřidá. Uvědomí si jak křehká je slupka naší vyspělé civilizace a nesamozřejmý blahobyt, který si užíváme. Za fasádou rozumu dřímá barbarství hrozící zahubit naše skvělé výdobytky. číst dále O Američanech, agentech a jiných záhadách / Jan Stern > NP č.343 > Fejeton Milí Češi, řeknu vám, máte svoje záhady. A nemyslím tím teď záhady typu světelných jevů v jihlavském podzemí, nacistických létajících talířů vznášejících se na konci druhé světové války nad Letňany, štěchovického pokladu, k jehož vyzvednutí scházejí několika výpravám poslední haléře, případně tajuplně nabitého diáře poručíka Ludvíka Zifčáka v chladných listopadových dnech roku 1989.   číst dále Sociologie amarounů / Jan Stern > NP č.453 > Fejeton Často přemýšlím nad tím, jací jsme my Češi. Myslím, že o sobě moc nevíme. Říkáme o sobě třeba, že krademe. Ale krade se všude po světě a mnohde mnohem víc. Říkáme o sobě, že pijeme. No, to nelze zpochybnit, pijeme hodně, pijeme víc než Rusové a Dánové. Pijeme Ligu mistrů. Leč přesto před nás statistika Mezinárodní zdravotnické organizace předsadila ještě jeden více kořalnický národ – Moldavce. Takže žádné Nagano, žádný Bělehrad, pouhé důstojné Chile 62. Myslíme si o sobě třeba taky, že jsme ateisté. A přitom každý druhý kolem mě věří na horoskopy, reinkarnaci, UFO a ilumináty. Kdepak, všechny tyhle definice jsou mimo. číst dále Rakeťák / Jan Stern > NP č.452 > Fejeton Život muže je neskonale těžší než život ženy. Je ale zvláštní, že ženy to netuší a i zcela průzračným a nezlomným argumentům v této otázce čelí s dětinskou naivitou. číst dále Dobře vypečené gestapíčko / Jan Stern > NP č.454 > Fejeton Možná tomu nebudete věřit, ale jsou věci, o kterých se mi žertuje těžko. Ovšem nejspíše vás překvapí, které to jsou, či spíše, které to nejsou. číst dále Budíkové zákony / Jan Stern > NP č.457 > Fejeton Velké dějiny a děje jsou řízeny zákony, jako je Archimédův zákon, Ohmův zákon, zákon dědičnosti, zákon nabídky a poptávky, Starý zákon, Nový zákon, eventuálně vor v zakoně. No jo, ale co děje malé? Naše všednost? Jí badatelé a proroci zatím pozornost věnují jen malou. Přesto se lidé odpradávna pokoušejí zákon, který ji řídí, pojmenovat. číst dále Paradigma pekla / Jan Stern > NP č.451 > Fejeton Jeden velký filozof kdysi napsal takovou divadelní hru, kde se lidi dostanou do pekla. Ale to peklo nemá kotle, ani chlupaté čerty s ocasem až na zem, ba ani červené tapety. Je to obyčejný pokoj, z něhož nejde odejít, a v němž jsou lidé, se kterými si nelze porozumět. V závěru té filozofické hry se pak praví, že peklo jsou ti druzí. číst dále

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

celý archiv