NP č.475 > FejetonJenda Dikobraz TroškaJan Stern

Vždycky jsem jim záviděl. Filmařům. Že mají svoji internetovou filmovou databázi, kde je konečně objektivně zhodnoceno jejich dílo. My, fejetonisté, samozřejmě nic. Kolem filmů víří emoce, kolem našich textíčků jen občasný dopis do redakce: „Chtělo by to větší písmenka, ale jinak jste fajn.“ Říkám otevřeně: je to demotivující. Občas se proto zasním. A úplně to vidím...

Česko-Slovenská fejetonová databáze

 

Jan Stern

24 %

179. nejhorší fejetonista

 

Komentáře uživatelů k autorovi (139):

Tosim ★★

Jediné pozitivum je, že se v jeho fejetonech moc nesoudruhuje.

 

Radek99 odpad!

Esence mravní bídy. Už chápu, kam „mistr“ Troška chodí pro inspiraci.

 

Phobia ★★

Rádoby veselá taškařice, socialismus z toho stříká na všechny strany, jako když kousnete do Babišova telecího párku.

 

honajz ★

Je to celé takové ucmrndané. Nedokáže si to vybrat, jestli je to kritikou, legrací nebo hořkým zamyšlením... Takoví Bakaláři na papíře.

 

Anglie ★

Jedna hvězda za odkaz na Čapka. Sice jsem ho nečetla, ale je to můj oblíbený autor.

 

Jestevetsikritik odpad!

Umakartový humor, upocené televarieté. Cítím Dikobraz, bojím se, že na mne každou chvíli vybafne BaPe. Blivno.

 

Respekt odpad!

Už zbývá jen fejeton o prdění a budeme to mít komplet.

 

Tetsuo odpad!

Typický humor pro Zemana. Či spíš pro Ovčáčka.

 

Čučma ★★

Přepjatost, doslovnost, křečovitá snaha pobavit za každou cenu. Laciné, provinční, české...

 

liborek_ odpad!

Učebnice nevkusu, kýče, klišé, přepálenosti a nevhodnosti výrazových prostředků. O vykrádání nemluvě. Dokonalá autorská sebevražda kdysi nadějného esejisty.

 

FXŠ of 21 Century ★

Umělé, prázdné, strojené, amatérské, trapné. Holt – český fejeton, co jsme asi tak čekali? A bude hůř.

 

maverick10 odpad!

Pitoreskní taškařice pro zdegenerované diváky Ordinace v růžové zahradě! Nejpřeceňovanější fejetonista současnosti opět zasahuje!

 

verbal odpad!

Na začátku bylo hovno. To šplouchlo do hajzlu, hajzl odtekl do žumpy a hovno dopadlo na hromadu předešlých sraček. Pak přijel Jenda s hovnocucem, vysál žumpu do dna a s obrovským gustem ji vychrstl do maloměstských obýváků všem členům Klubu planety opic... Národ, který je za to schopen vysolit 50 škeblí, by zasloužil genocidu nebo útulný šimpanzí výběh.

 

Janinka12 ★★

Nechápu zdejší negativní komentáře. Občas je to milé, i když je zřejmé, že má autor problém se ženami. A sám se sebou.

 

stratocasta ★

Jakmile se fejetonista začne pokoušet archaizovat styl, úplně cítíte, jak smrdí Zemanovi nohy. Horší je už jen Švec v Právu. Vančurové ze čtvrté cenové...

 

H34D odpad!

Přečetl jsem jen dvě věty, na víc jsem neměl. Neměl by být Stern jakožto intelektuál ten, kdo udělá první krok a přestane to prase v nás krmit?

 

PinokKio odpad!

Možná by to celé byla obrovská švanda, kdyby to dal do kupy nějaký uhrovatý puberťák pro pobavení podobně postižených na místní ZDŠ, jenže Sternovi je letos 40.

 

(Omlouvám se za vulgarismy. Ty bohužel nešlo odstranit, neboť komentáře byly kvůli autentičnosti převzaty z nejmenované filmové internetové databáze v původním znění, jen s drobnými úpravami, jež si vyžádala změna média. Původně komentovaly tři české filmy. Je zbytečné uvádět které, neboť je evidentní, že dílo rozhodujících mozků naší doby není vázáno na impuls, na nějž reagovalo, a zůstává velkým uměním v jakémkoli kontextu.)


autor / Jan Stern VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

My jsme všichni ho-ho / Jan Stern > NP č.459 > Fejeton Občas člověka pronásledují určité nutkavé představy. Člověka běžného (homo ordinaris) třeba představa, že má rozepnutý poklopec, i když nemá. Velké škody při tom nevznikají, krom toho, že si trochu unavíte ruku neustálým ohmatáváním rozkroku. Člověk hollywoodský (homo hollywoodiensis, slangově někdy též ho-ho) má nutkavé představy stejně jako člověk běžný, leč liší se tím, že mu tyto představy přinášejí nikoli malé škody, ale velké zisky. číst dále Christmasiáda / Jan Stern > NP č.488 > Fejeton O Vánocích se dějí divné věci. Jindy vcelku normální lidé počínají šílet. Nejsem výjimkou. O každých Vánocích vyvine se u mne jistá úchylka. číst dále Per aspera ad astra / Jan Stern > NP č.490 > Fejeton Za mého dětství bylo oblíbenou kratochvílí děvčat vedení takzvaného památníčku. Asi víte, o co šlo: o takovou knížečku s prázdnými listy, kterou vám děvče dalo a vy jste mu tam měli něco napsat nebo namalovat „na památku“. Potíž byla, že jsem nikdy jaksi nepochopil tu základní poetiku žánru. Co se čeká? Kde jsou meze? Kdo jsou klasici? Já v tom naprosto plaval. V Rozumu do kapsy o tom nic nepsali a dokonce ani v Pionýrské stezce nenavedli mne na správnou stezku. A tak jsem to bral tak nějak od srdce – základ všech katastrof světa.   číst dále Já, legenda / Jan Stern > NP č.493 > Fejeton Zabloudil jsem jednoho dne na šou „motivačního řečníka“. A polekal mě hned na začátku, když zvolal: „Budoucnost máte ve vlastních rukou!“ Naštěstí vím, že se motivátor i ti páni v kravatách, co skandovali, že ji tam fakt mají, spletli. A to flagrantně. Jediné, co máme ve vlastních rukou, je samozřejmě – minulost. číst dále
celý archiv