NP č.475 > FejetonJenda Dikobraz TroškaJan Stern

Vždycky jsem jim záviděl. Filmařům. Že mají svoji internetovou filmovou databázi, kde je konečně objektivně zhodnoceno jejich dílo. My, fejetonisté, samozřejmě nic. Kolem filmů víří emoce, kolem našich textíčků jen občasný dopis do redakce: „Chtělo by to větší písmenka, ale jinak jste fajn.“ Říkám otevřeně: je to demotivující. Občas se proto zasním. A úplně to vidím...

Česko-Slovenská fejetonová databáze

 

Jan Stern

24 %

179. nejhorší fejetonista

 

Komentáře uživatelů k autorovi (139):

Tosim ★★

Jediné pozitivum je, že se v jeho fejetonech moc nesoudruhuje.

 

Radek99 odpad!

Esence mravní bídy. Už chápu, kam „mistr“ Troška chodí pro inspiraci.

 

Phobia ★★

Rádoby veselá taškařice, socialismus z toho stříká na všechny strany, jako když kousnete do Babišova telecího párku.

 

honajz ★

Je to celé takové ucmrndané. Nedokáže si to vybrat, jestli je to kritikou, legrací nebo hořkým zamyšlením... Takoví Bakaláři na papíře.

 

Anglie ★

Jedna hvězda za odkaz na Čapka. Sice jsem ho nečetla, ale je to můj oblíbený autor.

 

Jestevetsikritik odpad!

Umakartový humor, upocené televarieté. Cítím Dikobraz, bojím se, že na mne každou chvíli vybafne BaPe. Blivno.

 

Respekt odpad!

Už zbývá jen fejeton o prdění a budeme to mít komplet.

 

Tetsuo odpad!

Typický humor pro Zemana. Či spíš pro Ovčáčka.

 

Čučma ★★

Přepjatost, doslovnost, křečovitá snaha pobavit za každou cenu. Laciné, provinční, české...

 

liborek_ odpad!

Učebnice nevkusu, kýče, klišé, přepálenosti a nevhodnosti výrazových prostředků. O vykrádání nemluvě. Dokonalá autorská sebevražda kdysi nadějného esejisty.

 

FXŠ of 21 Century ★

Umělé, prázdné, strojené, amatérské, trapné. Holt – český fejeton, co jsme asi tak čekali? A bude hůř.

 

maverick10 odpad!

Pitoreskní taškařice pro zdegenerované diváky Ordinace v růžové zahradě! Nejpřeceňovanější fejetonista současnosti opět zasahuje!

 

verbal odpad!

Na začátku bylo hovno. To šplouchlo do hajzlu, hajzl odtekl do žumpy a hovno dopadlo na hromadu předešlých sraček. Pak přijel Jenda s hovnocucem, vysál žumpu do dna a s obrovským gustem ji vychrstl do maloměstských obýváků všem členům Klubu planety opic... Národ, který je za to schopen vysolit 50 škeblí, by zasloužil genocidu nebo útulný šimpanzí výběh.

 

Janinka12 ★★

Nechápu zdejší negativní komentáře. Občas je to milé, i když je zřejmé, že má autor problém se ženami. A sám se sebou.

 

stratocasta ★

Jakmile se fejetonista začne pokoušet archaizovat styl, úplně cítíte, jak smrdí Zemanovi nohy. Horší je už jen Švec v Právu. Vančurové ze čtvrté cenové...

 

H34D odpad!

Přečetl jsem jen dvě věty, na víc jsem neměl. Neměl by být Stern jakožto intelektuál ten, kdo udělá první krok a přestane to prase v nás krmit?

 

PinokKio odpad!

Možná by to celé byla obrovská švanda, kdyby to dal do kupy nějaký uhrovatý puberťák pro pobavení podobně postižených na místní ZDŠ, jenže Sternovi je letos 40.

 

(Omlouvám se za vulgarismy. Ty bohužel nešlo odstranit, neboť komentáře byly kvůli autentičnosti převzaty z nejmenované filmové internetové databáze v původním znění, jen s drobnými úpravami, jež si vyžádala změna média. Původně komentovaly tři české filmy. Je zbytečné uvádět které, neboť je evidentní, že dílo rozhodujících mozků naší doby není vázáno na impuls, na nějž reagovalo, a zůstává velkým uměním v jakémkoli kontextu.)


autor / Jan Stern VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Dablérismus / Jan Stern > NP č.529 > Fejeton Někteří filozofové tvrdí, že základním rysem naší epochy je neschopnost cokoli prožívat. Respektive, prožívat to sami za sebe a v sobě – namísto sebe to necháváme za sebe prožívat náhradníky. Dabléry. Své kaskadéry, kteří za nás odehrají ty opravdu nebezpečné scény. číst dále Spasitelé, kde jste? / Jan Stern > NP č.530 > Fejeton Novověk lze definovat různě. Já jsem vystudoval fakultu sociálních věd, a proto definuji novověk jako éru sociálních věd. číst dále My jsme všichni ho-ho / Jan Stern > NP č.459 > Fejeton Občas člověka pronásledují určité nutkavé představy. Člověka běžného (homo ordinaris) třeba představa, že má rozepnutý poklopec, i když nemá. Velké škody při tom nevznikají, krom toho, že si trochu unavíte ruku neustálým ohmatáváním rozkroku. Člověk hollywoodský (homo hollywoodiensis, slangově někdy též ho-ho) má nutkavé představy stejně jako člověk běžný, leč liší se tím, že mu tyto představy přinášejí nikoli malé škody, ale velké zisky. číst dále

Nejčtenější články z tohoto čísla

Opatrně s tím slovem na „N“ / Karel Veselý > NP č.475 > Téma čísla Hanlivým slovům je možné vtisknout opačný význam. Ale urážka se tím smazat nemusí. číst dále Nesnáze s „potlačovanou pravdou“ / Michal L. Hořejší > NP č.475 > Téma čísla O politické korektnosti se v Česku mluví zhruba od poloviny devadesátých let, v posledním roce stále častěji. Znamená ale něco víc než neurčité zaklínadlo? Zkusili jsme jazykovou analýzu. číst dále Konzervativní šangri-la / Tomáš Malík > NP č.475 > Pošli to dál Vidět dva postarší matadory politického konzervatismu v čele demonstrace za dodržování lidských práv v Tibetu, kterak na dohled Hradu i televizních kamer srdnatě tepou do arogance mocných, kteří si zvou na čaj zlovolné čínské utlačovatele, je snad možné jedině v Česku. Pod dlažbou je pláž! … a pod vlajkou oblek, dodejme. číst dále Změna klimatu a japonský porno / Filip Schneider > NP č.475 > Pošli to dál Jak brát výsledky pařížské klimatické konference z konce minulého roku? číst dále
celý archiv
//