NP č.432 > UličníciZprávy uliceTomáš Havlín


David, jenž dosud prodával Nový Prostor na Karlově náměstí v Praze, změnil své prodejní místo a nově je k nalezení o kousek dál, v Ječné ulici u Pivovarského domu. „Všem bych chtěl vzkázat, aby za mnou přišli do Ječné,“ říká David a na své tradiční zákazníky se již těší.


Paní Helena, která prodává NP na Hájích a s níž jsme přinesli rozhovor nedávno (viz NP 429), našla díky němu práci. „V rozhovoru jsem řekla, že navštěvuji křesťanské společenství, a pak se za mnou zastavili z diakonie Českobratrské církve evangelické. Nabídli mi, že u nich můžu na půl úvazku uklízet. Zatím je to na dohodu, ale vedoucí říkal, že by to mohlo být i lepší. Pro mě je to v každém případě vzpruha,“ říká paní Helena.


Již druhou původní divadelní hru představil nový divadelní spolek Bohém, v němž jsou činní také prodejci NP. Zvířecí bajku s názvem Zhulený beránek mohlo publikum vidět poprvé v letenském klubu Barré a na kusu se prý bude dále pracovat. „Není tráva jako tráva, o tom to zhruba je,“ naznačuje Honza Vertelecký, který ve hře alternuje. „A je to vtipně podané,“ dodává. O dalších představeních spolku Bohém budeme informovat.


 


Tomáš Havlín autor / Tomáš Havlín VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Děti, které nepláčou / Zuzana Brodilová, Tomáš Havlín > NP č.381 > Téma čísla Se světově uznávaným odborníkem na problematiku pěstounské péče Chrisem Gardinerem o pěstounství, zranitelnosti nejslabších i současných nepokojích ve Velké Británii...   číst dále Jednou nohou v kriminále / Zuzana Brodilová, Tomáš Havlín > NP č.401 > Rozhovor Jako státní úřednice je vázaná mlčenlivostí, přesto mlčet nechtěla. O rodinách, které se z existenčních důvodů „dobrovolně“ vzdávají dětí, o zhroucení systému sociálně-právní ochrany dítěte i o stereotypním obrazu sociálního pracovníka...   číst dále Jing a jang, vole / Zuzana Brodilová, Tomáš Havlín > NP č.462 > Rozhovor DJ, středoškolský učitel a multiaktivista Jan Němec alias Raveboy se v posledních letech stal tváří řady různých iniciativ. O Czechteku, Miladě, osobním tréninku a kulturní agresi… číst dále Zapomeňte na rok 1968 - S Danielem Cohn-Benditem o minulosti, evropských vyhlídkách a českých zelených / Zuzana Brodilová, Tomáš Havlín > NP č.329 > Rozhovor Během studentských bouří ve francii v roce 1968 si Daniel Cohn-Bendit vysloužil přezdívku „Rudý Danny“. Od té doby ale uplynulo moře času a dnes sedí v evropském parlamentu za zelené. Přivolává ekologickou revoluci a obává se, aby lidé v časech krize Nespadli do náruče ultrapravice.    číst dále
celý archiv