NP č.432 > UličníciZprávy uliceTomáš Havlín


David, jenž dosud prodával Nový Prostor na Karlově náměstí v Praze, změnil své prodejní místo a nově je k nalezení o kousek dál, v Ječné ulici u Pivovarského domu. „Všem bych chtěl vzkázat, aby za mnou přišli do Ječné,“ říká David a na své tradiční zákazníky se již těší.


Paní Helena, která prodává NP na Hájích a s níž jsme přinesli rozhovor nedávno (viz NP 429), našla díky němu práci. „V rozhovoru jsem řekla, že navštěvuji křesťanské společenství, a pak se za mnou zastavili z diakonie Českobratrské církve evangelické. Nabídli mi, že u nich můžu na půl úvazku uklízet. Zatím je to na dohodu, ale vedoucí říkal, že by to mohlo být i lepší. Pro mě je to v každém případě vzpruha,“ říká paní Helena.


Již druhou původní divadelní hru představil nový divadelní spolek Bohém, v němž jsou činní také prodejci NP. Zvířecí bajku s názvem Zhulený beránek mohlo publikum vidět poprvé v letenském klubu Barré a na kusu se prý bude dále pracovat. „Není tráva jako tráva, o tom to zhruba je,“ naznačuje Honza Vertelecký, který ve hře alternuje. „A je to vtipně podané,“ dodává. O dalších představeních spolku Bohém budeme informovat.


 


Tomáš Havlín autor / Tomáš Havlín VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Mám to na háku / Zuzana Brodilová, Tomáš Havlín > NP č.452 > Téma čísla Jmenuje se Milan, ale většina lidí ho zná jako MC Špínu. Vypátrat ho při jeho cestách po Praze trvalo déle než týden. Řeč byla nejen o zpívání ve svahilštině, ale také o tupých policajtech nebo životě jeskynního muže a pytláka v Beskydech. číst dále Baví mě, jak se lidé oblékají / Zuzana Brodilová, Tomáš Havlín > NP č.342 > Rozhovor Ludmila Kybalová napsala o dějinách módy více knih, než má leckdo dohromady v knihovně. Učarovala jí upjatá španělská móda i nedbalá elegance s dírou na patě. Do oblékání ale nikomu mluvit nechce. "Recept na módu neexistuje," říká. číst dále Život v garáži / Tomáš Malík, Tomáš Havlín > NP č.397 > Téma čísla Bydlet v garáži je v lecčems krajní podobou chudoby. Cynicky řečeno, na chudobu by stačilo i méně. Na dvou pražských místech ale také vidíme, že ani v garáži nemohou být lidé šťastní. Pokud by snad byli, stejně budou muset za svým štěstím odejít.   číst dále Jednou nohou v kriminále / Zuzana Brodilová, Tomáš Havlín > NP č.401 > Rozhovor Jako státní úřednice je vázaná mlčenlivostí, přesto mlčet nechtěla. O rodinách, které se z existenčních důvodů „dobrovolně“ vzdávají dětí, o zhroucení systému sociálně-právní ochrany dítěte i o stereotypním obrazu sociálního pracovníka...   číst dále
celý archiv