NP č.430 > Pošli to dálJde o (bio)hovnoAnna Hausnerová

Lidé věří různým věcem a zvlášť pokud se jedná o zdraví, jsou ochotni uvěřit lecčemu. Vzpomínám si, jak mi před lety kamarád barvitě líčil metodu, jak se zbavit studu před cizími lidmi a získat dar sebejistého vystupování. Není to nic složitého. Stačí si zajet do nedalekého Berlína navštívit zbytky symbolu studené války, známou Berlínskou zeď. Do sáčku si nadrolíte kus původní omítky, tu si pak přidáváte do nápojů a výsledek se dostaví záhy. Ledy tají, hranice se boří a vy se už nikdy nebudete červenat, když vás na ulici osloví neznámý člověk. Doporučuje se zejména pro herce, učitele a pojišťovací agenty. Hitem sezony je však v současnosti cosi méně prozaického.


Nedaleko Prahy se v idylickém prostředí zelených luk pasou biokrávy. V záplavě zlatého slunce si spokojeně bučí a samy nadšeně skáčou pod řezníkovu sekeru. Jejich maso je nejen zdravé a plné vitamínů, především je prosyceno pozitivní bioenergií. Ten pravý zázrak se ale nachází pod kravským ocáskem. Výkaly biokrav jsou univerzálním prostředkem, jak své okolí prosytit pozitivní energií. A tak se do středočeské vesničky vydávají ti, kterým záleží na harmonizaci prostředí, ve kterém žijí, a na louce sbírají sušená lejna (nesmrdí a dají se dobře drolit). Místní nad tím jen mávají rukou a zatím nechávají sběr bezplatný. Využití je všestranné, pokud s ním vytřete pod postelí, výrazně to zvýší kvalitu spánku. Jestliže žádáte intenzivnější efekt, vytřete všechny podlahy a zdi. Dá se přidat i do koupele, pleťových masek, nebo jej můžete v malém pytlíčku nosit stále při sobě. Řada lidí již potvrdila pozitivní účinky a hnědý zázrak si nemohou vynachválit. Přesnou lokaci výskytu zázračné hmoty nelze uvést, ale nezoufejte. Již brzy se jistě objeví na stáncích farmářských trhů, vše samozřejmě fair trade a v bio kvalitě!


autor / Anna Hausnerová VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Na tajemném ostrově / Anna Hausnerová > NP č.435 > Dějiny přítomnosti Pražský ostrov Kampa je opředen mnoha legendami. Pokud se zrovna nemění v polystyrenový skanzen. číst dále Za město čistější / Anna Hausnerová, Ondřej Slačálek > NP č.445 > Téma čísla Už více než rok a půl platí tzv. lex Řápková, zákon, který umožňuje uložit zákaz pobytu na území obce za opakované přestupky. Co přinesl? Kromě stovek, možná tisíců vykázaných a více než dvou set lidí s uměle vyrobeným trestným činem také jednašedesát vězňů, kteří jsou ve vězení zbytečně. A dobrý pocit na některých radnicích. číst dále Uklidněte se, maminko / Anna Hausnerová > NP č.440 > Pošli to dál číst dále Rotující děti / Anna Hausnerová > NP č.437 > Téma čísla Gauč u příbuzných, azylový dům, provizorní podnájem, azylový dům, karimatka u kamarádů... To je častá cesta dětí s mámou z chudých poměrů. Někdo to pak snadno zdědí, tak jako jiné děti zdědí třeba byt nebo firmu. číst dále Zákon slušnosti / Anna Hausnerová > NP č.437 > Pošli to dál Na začátku dubna se v českých médiích objevila kauza dvojice brněnských městských strážníků, přezdívaných Pavouk a Ještěrka, kteří opakovaně bili a šikanovali lidi bez domova. číst dále Když na vás nemají kolonku / Anna Hausnerová > NP č.428 > Pošli to dál Představte si, že je vám něco málo přes dvacet. Od doby, kdy jste si ve výchovném ústavu vyzvedli osobní věci, už uběhlo pár let, a vy se protloukáte životem pražských squatů, heren a periferií s partou lidí, kteří jsou na tom podobně jako vy, sem tam nějaké drogy, občas průšvih… číst dále Prázdniny v rizikové oblasti / Anna Hausnerová > NP č.402 > Pošli to dál Do ostravského Přednádraží za místními Romy jsem přijela už podruhé. O jejich situaci jsem se dozvěděla z médií a spolu s dalšími lidmi jsme se shodli, že jejich vůle vzdorovat nespravedlivému zacházení úřadů i nepřátelství většinové společnosti stojí za podporu.   číst dále Čtvrtý svět, země za rohem (fotoreportáž, foto: David Kumermann) / Anna Hausnerová > NP č.438 > Reportáž Divadelní inscenace 4. svět vznikla v rámci rezidenčního projektu archa.lab jako reakce na problematiku tzv. nové chudoby. Lidé, kteří ještě nedávno patřili ke střední třídě, se náhle ocitají v roli outsiderů odkázaných na pomoc státu. Stávají se zároveň objektem byznysu těch, kteří narůstající chudobu ve společnosti dokáží výhodně zpeněžit. Jak to dopadne, když architekt, evangelická farářka nebo podnikatel diskutují o sociální politice? V rolích herců vystupují lidé, kteří mají s životním propadem vlastní zkušenost, jejich příběhy vytvářejí autentickou koláž. Čtvrtý svět pojednává o křehké hranici, která nás všechny odděluje od světa z vatelínu. číst dále

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

celý archiv