Tento článek zatím není k dispozici v plné délce.
Tento článek zatím není k dispozici v plné délce.
Podívejte se profily našich nejlepších prodejců,
kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení,
obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe.
Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc?
Děkujeme všem dárcům.
Babička ani neví, co vlastně podepsala / Jan Kalous
> NP č.494 > Poradna první pomoci
Co se stane, když si někdo zkusí
ulevit od dluhů tak, že je vnutí
příbuzné na smrtelné posteli?
číst dále
Dobrý psychopat / Redakce
> NP č.494 > Téma čísla
Když se řekne psychopat, vybavíme si někoho v lepším případě nesnesitelného, v horším případě okolí nebezpečného. Jsou ale vlastnosti, díky kterým lidé s psychopatickými rysy mohou hrát ve společnosti kladnou a zásadní úlohu. Psychopat díky absenci emocí a strachu může činem na hraně totálního rizika posunout lidstvo vpřed. Hledáme dobrého psychopata!
číst dále
Co dělá v galerii záchodová mušle? / Ivan Adamovič
> NP č.494 > Kultura
Že děti nečtou, to slýcháme pořád. Jak je to s chutí dětí seznamovat se s výtvarným uměním? Dnes je naštěstí už stále běžnější součástí galerie místnost pro hravou výuku školáků, interaktivní program, začínají vycházet specializované knihy. Bude to stačit?
číst dále
Nejistá doba přeje psychopatům / Jan Štěpánek
> NP č.494 > Téma čísla
Lidmi, které si ze svého středu volíme, aby nám vládli a hýbali dějinami, bývají často osoby s psychopatickými poruchami. Proč nás přitahují a čím společnost fascinují? Rozhovor s filosofem a biologem Stanislavem Komárkem.
číst dále
Jak se kde prodává / Libor Hruška
> NP č.492 > Život prodejce
Kde se prodejcům Nový Prostor prodává dobře a kde to jde hůř?
Jak to v NP funguje s prodejními místy? Kdo rozhoduje o tom, kde budou prodejci prodávat?
číst dále
Rande v kině? Vinnetou! / Libor Hruška
> NP č.494 > Film
Oldřich je básník, který pro verš nejde daleko ani při prodeji Nového Prostoru, a tak první rychlá recenze filmové výstavy v pražském paláci Chicago mohla těžko proběhnout jinak.
číst dále
Ti za plotem / Libor Hruška
> NP č.491 > Téma čísla
„Uzavřený rezidenční
areál bude přístupný jen
vám, kteří v něm budete
doma. Samozřejmostí je
recepce, která se postará
o vaši poštu i vzkazy,
a reprezentativní lobby
pro přijímání návštěv
i setkávání rezidentů.
Společná místa pro
obyvatele viladomů
se stanou oázou plnou
zeleně.“
číst dále
Sen o české Africe / Libor Hruška
> NP č.495 > Téma čísla
Po 1. světové válce někteří Češi podlehli imperiálním choutkám. Co kdybychom po poraženém Německu získali Togo? Pokud se o tom mezi evropskými diplomaty kdy jednalo, tak pouze v kuloárech. Historik a spisovatel Pavel Kosatík se ale zamýšlí, jakými bychom byli koloniálními správci a jak by to ovlivnilo naše další dějiny.
číst dále