NP č.366 > Pošli to dálO bezdomovcích v SenátuAlexandr Budka

23. listopadu v Praze proběhla konference o bezdomovecké problematice, pořádaná katolickou komunitou Sant’ Egidio, která se zaměřuje na péči o chudé. Nad akcí převzal záštitu Senát Parlamentu ČR.

 

Těžko říci, zda to lze přičítat nové levicové většině v horní komoře, akce byla možná domlouvána ještě před volbami, rozhodně se však jedná o sympatický průlom. Tím spíše, že se konference zúčastnili i zástupci vlády a špičkové politiky.

Proslovy politiků však zároveň odhalily značnou bezradnost. Problém lidí bez přístřeší začíná být tak naléhavý, že ho vládní představitelé konečně musí začít brát na vědomí, aniž by ovšem měli jasnou koncepci nebo alespoň rámcovou představu, jak ho řešit. To vyniklo zvláště během vystoupení Davida Kafky, náměstka z ministerstva práce a sociálních věcí, jehož velmi obecný projev nemohl zastřít, že ministerstvo se v této oblasti nemá čím pochlubit. Nezáviděníhodná byla úloha pana náměstka zvlášť v následné diskusi, na kterou naneštěstí zbylo velmi málo času, takže byli někteří tazatelé umlčováni. Neméně zamrzelo, že organizátoři do honosných prostor Valdštejnského paláce, mezi více jak dvě stě účastníků, nepozvali žádného zástupce lidí bez domova.

 


autor / Alexandr Budka VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA