NP č.521 > Prodejci NPVařba s vývaremJana Hessová

Ve spolupráci s Café Therapy jsme rozjeli kurzy vaření pro prodejce Nového Prostoru. První už máme za sebou a začali jsme z gruntu – zeleninovým vývarem.

Většina prodejců NP denně za jídlo utratí v průměru 70 korun. Jak se za takovouto částku stravovat tak, abyste nebyli odkázáni na fast-food a laciné nesmysly ze supermarketu? V denním centru v Řeznické ulici v Praze jsme v nově vybudované kuchyňce pro naše prodejce připravili sérii gastro-workshopů, které by měly ukázat, že se dá vařit poctivě, zdravě a také levně. A tak se prodejkyně Tereza a prodejci Slavko, Marek, Dušan a Zdeněk sešli v našem denním centru a od kuchařky z nedalekého podniku Café Therapy, Daniely, se dozvěděli, že vývar, to je základ.


„Co se musí udělat ze všeho nejdřív, než začnete vařit? Ví to někdo?" ptá se kuchařka do náhle ztichlé místnosti. „Přeci pořádně umýt hrnec!" odpovídá si sama a vysvětluje, že jinak by se vývar zkazil. „Ale to je přeci samozřejmé!" směje se Zdeněk. Zeleninu Daniela také pečlivě oškrabe a umyje. Na porci pro pět lidí stačí pár mrkví, celer, petržel a cibule, tu jedinou po uvaření vyhodí, zbytek do vývaru později vrátí a vznikne tak zeleninová polévka, ideální vzpruha pro dnešní, trochu uplakaný a docela všední obyčejný den.


Do vývaru kosti nebo krčky
Jak nejdéle vařit vývar? „Přítel ho vaří celý den, až se divím, že se mu hrnec nevyvaří," směje se Daniela, „jinak ale stačí hodina a půl. Čím více zeleniny, tím silnější vývar. Maso nepotřebujete, stačí vám kosti, nebo třeba kuřecí krčky, které pak oberete a maso vrátíte do polévky," vysvětluje a při tom hází okrájenou zeleninu do vody: „Vařit musíte s láskou a radostí, ne proto, že musíte, pak to tolik nechutná."

CO SE MUSÍ UDĚLAT ZE VŠEHO NEJDŘÍV, NEŽ ZAČNEME VAŘIT? NO PŘECI POŘÁDNĚ UMÝT HRNEC, JINAK BY SE VÝVAR ZKAZIL.

Slavko vypráví kuchařský fígl – cibulku pod maso jeho babička nechala zesklovatět a pak ji posolila. Další recept sype z rukávu vzápětí, a to na slovenskou rýži dušenou na cibulce, prý se pak nelepí ani zrníčko.


Solíme až později
Daniela zatím do vařící vody nahází bobkový list a nové koření, ale sůl a pepř dává až později – voda se vyvařuje a doplňuje, tak bychom museli ochucovat jak blázni několikrát. Teď se bude čekat na vývar, takže mezi tím uvaříme nudle a necháme je zvlášť. Proč? Za prvé si jich dáte na talíř, kolik chcete, a za druhé, když vám ujede ruka, tak z polívky máte blemc, ve kterém stojí vařečka. Daniela šoupne nudle do slané vody a přidá trochu Podravky. Zatímco se vývar vaří, povídáme si o jídle.


Domácí pizza podle Daniely
„Když jsem začínala v kuchyni, tak jsem neuměla ani oškrábat brambory, a teď ráda experimentuju a dokážu si udělat jídlo, které mi chutná," vypráví Daniela. „Jeden z mých pokusů, který se mi vždy povedl, je domácí pizza." Pomazánkové máslo smíchá s hladkou moukou 1 : 1 – mouku odměří vaničkou po vyklepnutém másle. Těsto nesmí lepit, udělá se z něho placka, dá se na pečící papír a nahází se na ni, co zrovna chcete, včetně rajčatového základu s olejem, oreganem a solí. Peče se na 180° necelých dvacet minut.


Recept vzbudí velký zájem a kdo si nezapisuje, snaží se ho zapamatovat mnutím brady. Zní to jako luxusní levné jídlo jednoduché jako špagety s kečupem.


Marek se začne zajímat i o postup, jak začít pracovat v Café Therapy. Prý by si musel zařídit zdravotní průkaz, říká mu Daniela, stojí sice 500 korun, ale jejich šéf ho proplácí.


A příště buřtguláš!
Daniela scedí vývar, dochutí ho, povaří s nakrájenou zeleninou a polévka je na světě. To už to všude krásně voní, začínají chodit další prodejci pro časopisy a kdo chce, dostane talíř s posilňující dobrotou. Andulky nám zpívají a všem je dobře.


Přemýšlíme, co uvaříme příště, třeba buřtguláš s chlebem? To by šlo.


autor / Jana Hessová VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Zachráněný pivovar / Jana Hessová > NP č.520 > Téma čísla Architekti Jana Prouzová Myšková a Pavel Prouza před jedenácti lety koupili areál chátrajícího pivovaru, aby památku zachránili, opravili a mohli v ní bydlet. Dnes v parostrojním pivovaru v Lobči vaří tisíc hektolitrů piva ročně. číst dále Valečský kastelán / Jana Hessová > NP č.518 > Téma čísla Sudety mu učarovaly. Tomáš Petr obnovuje chátrající a zaniklé památky a inspiruje komunitní život ve Valči. Setkáváme se v zámecké Prádelně, kde kromě výborného občerstvení prodávají i vstupenky do zámku, takže má lepší návštěvní dobu než Karlštejn. číst dále Bharata Natyam / Jana Hessová > NP č.521 > Téma čísla Rásabihárí Déví Dásí se dvacet let věnuje indickému tanci Bharata Natyam. Na naše setkání přišla v sárí a první otázku tedy čekala. Prý se tak obléká vždy, když má možnost. Není divu, Indii považuje za svůj druhý domov, a navíc jí to moc sluší. číst dále Kdo hledá, najde / Jana Hessová > NP č.518 > Téma čísla Archeolog Filip Prekop založil s kolegy památkáři sdružení Terra incognita. V zaniklé kulturní krajině Sudet zkoumají, obnovují a propagují památky českého pohraničí. Potkáváme se na hradě Bečov, kde zrovna zkoumá, co všechno hradní obyvatelé po staletí vyhazovali z oken. Později se necháváme provést zaniklým sudetským městem. číst dále Tanec je hudba a hudba je tanec / Jana Hessová > NP č.521 > Téma čísla Napadla vás někdy otázka, jestli byla první hudba, nebo tanec? Rozhovor s etnoložkou a choreografkou Danielou Stavělovou o prapůvodní funkci tance i o tom, že způsob tančení ovlivňuje i geografická poloha na mapě... číst dále Fabrika Temný Důl - Dixova brusírna dřeva s papírnou / Jana Hessová > NP č.520 > Téma čísla V Krkonoších v údolí řeky Úpy se v 19. století hojně stavěly průmyslové podniky využívající vodní pohon. Z desítky brusíren se dochovala jediná – ta nejkrásnější, největší a ve své době i nejmodernější. Původně se zde brousilo dřevo na vlákninu pro papírny. Po roce 1905 přibyla výrobna balicího papíru a lepenky zrušená po 2. světové válce. Broušení skončilo až po požáru v dubnu 1965. číst dále Pravidla ubytovny / Jana Hessová > NP č.516 > Prodejci NP Prodejkyni Růženku můžete potkávat nejen v pražské Františkánské zahradě při prodeji NP, ale také na divadelních prknech. Vypravili jsme se na zkoušku hry Co čumíš?! II, představení, ve kterém hrají ženy bez domova, včetně Růženky. číst dále Pivoženky / Jana Hessová > NP č.522 > Téma čísla Hospoda je čistě mužský fenomén. Ale vztah žen k hospodám a pivu se proměnuje. „Ženy sice dodnes preferují cukrárny, kavárny a vinárny, ale pomalu se i tohle mění,“ říká sociolog Jiří Vinopal. číst dále

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

celý archiv