NP č.508 > Téma číslaMilý Ježíšku...Adéla Elbel

Milý Ježíšku, předem mého dopisu sorry za tykačku, ale já Ti nikdy nevykala, tak je divný s tím začínat na horizontu produktivního věku. Píšu Ti, i když už na Tebe nevěřím. Vlastně si už ani nepamatuju, kolik mi bylo, když jsem věřit přestala. Vím ale, že to bylo ve školce.

Propálil mi to jednoho podzimního dne Martin Bulíček, kterej měl staršího bráchu, takže byl dál a zkušenější, a já ho milovala tolik, že mi ta zpráva vůbec nevadila. Bohužel mi vzápětí ještě řekl, že jsem brejloun a že miluje Přikrylovou. Takže jsem přece jen brečela, když jsem se dozvěděla, že neexistuješ.

 

Nedávno mi říkala kamarádka, že na tebe věřila do třinácti let, což, myslím, je celosvětovej rekord. Prej je to tím, že je ze strašný díry, kde neměla kamarády. Neumím si představit, jak hluboká ta díra musela bejt, když věřila až do třinácti... protože třináctka je věk, kdy už holky řešej, jestli se nedá z líbání otěhotnět a kdy v Africe zakládaj nebo spíš rozšiřujou rodiny.

 

Tento článek je v plném znění dostupný pouze předplatitelům Nového Prostoru.

Pořiďte si online-předplatné a krom přístupu k článkům záskáte i možnost stáhnout si Nový Prostor ve formátu pdf.

Pokud již jste předplatitelem, přihlašte se prosím.


Adéla Elbel autor / Adéla Elbel Stand-up komička a moderátorka, členka hudebního uskupení čokovoko, překladatelka z holandštiny. VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

Nejčtenější články z tohoto čísla

Moje vánoční nákupy / Martin Filippi > NP č.508 > Téma čísla Každý rok se slaví Vánoce, to tradiční období, které v dnešní době trvá skoro tři měsíce. V obchodních centrech se tento svátek důsledně respektuje minimálně do té doby, než přijdou Velikonoce. Nakupování je s Vánocemi holt spjaté už stejně jako každoroční kritické fejetony na toto téma. číst dále Mrdol / Jan Adámek > NP č.508 > Téma čísla Už se blíží Vánoce a každý jistě dostaneme nějaký pěkný dárek. Jeden jsme ale už dostali předčasně, a to nové slovo. číst dále Vánoce s komiky / Redakce > NP č.508 > Téma čísla Kolegové z australského street-paperu The Big Issue Australia svým čtenářům pravidelně chystají tzv „comedy issues“, tedy čísla, která tamní redakce připraví ve spolupráci s nejlepšími australskými komiky a hvězdami stand-up comedy. Tahle vydání mají u australských čtenářů i prodejců pokaždé obrovský úspěch, a protože stand-up je žánr, který v Česku poslední roky zažívá nebývalý boom, rozhodli jsme se australský nápad přenést do předvánočního Česka. číst dále Harry, jdu do baráku! / Jan Studnička > NP č.508 > Téma čísla V některých rodinách se na Vánoce leje olovo, aby se zjistilo, co se bude dít v příštím roce. V jiných rodinách se na Vánoce leje svařák, aby se zapomnělo na to, co se událo v roce uplynulém. Ale žádná rodina, kromě jeho vlastní, na Vánoce nikdy nezapomene na Kevina. číst dále
celý archiv