NP č.490 > Téma číslamapa ŠŤASTNÝCHJan Štěpánek

Slovo je mocné. Pokud si často něco opakujeme, snadno se nám to dostane pod kůži. Šťastná myšlenka dělá šťastného člověka. No ne? A co když se dokonce někdo jmenuje Šťastný, hm? Nebo Šťastná? Ne, nebojte, tohle nemyslíme jako vážný výzkum, jen jsme se koukli na stránky www. kdejsme.cz a nechali si najít všechny Šťastné, co jich v Česku je. A výsledky nás docela pobavily. Co myslíte, mají nějaký přesah i do skutečného světa?

Z výsledků vyplývá například to, že v Česku je více žen Šťastných než Šťastných mužů. Zhruba o čtyři stovky. Je tedy otázka, jestli tenhle rozdíl přispívá ke štěstí těch více žen nebo těch méně mužů. Nejméně Šťastných žen je podle údajů z roku 2015 v Pacově. Je tam jediná. Zato jsou tam tři muži Šťastní. Jestli je to jedna čtyřčlenná rodina a nebo jestli Pacovem bloudí tři svobodní a Šťastní muži, zatímco doma si zoufá jedna svobodná, ale Šťastná žena, to nevíme. Pacov umí být záhadný. Že je nejvíce Šťastných obou pohlaví v Praze, to je asi jasné, v Praze je přece blaze. A když se koukneme na opačné spektrum, vyjde nám, že u nás je 238 Zoufalých žen a 241 Zoufalých mužů. A že drtivá většina všech zoufalých v Česku žije v Ivančicích u Brna. O čem to vypovídá, netušíme.


autor / Jan Štěpánek VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Docela slušnej čundr / Jakub Yellen, Jan Štěpánek > NP č.533 > Téma čísla Jak chůze tříbí trpělivost, jak se podobá meditaci, jak meditace souvisí s bolestí a co to znamená špatně sbalený batoh, o tom si s námi povídali tři poutníci Alžběta, Kristýna a Tomáš. číst dále Autismus v sobe má velikou lidskost / Jan Štěpánek, Jakub Yellen > NP č.505 > Téma čísla Martinu Selnerovi, pečovateli ve stacionáři s autistickými dětmi, autorovi blogu Autismus & Chardonnay, v těchto dnech vychází stejnojmenná knížka. Povídali jsme si o tom, jak jeho práce ovlivňuje jeho psaní a že to někdy funguje i obráceně. číst dále Je to jednoduché, ale není to snadné / Jan Štěpánek, Jakub Yellen > NP č.533 > Téma čísla „Lidé mohou začít meditovat z velmi blbých důvodů. Třeba se jim líbí, jak hezky to vypadá. To opravdu důležité přichází později“, říká kněz a ředitel kolínského kláštera Petr Vacík. Do Kolína se na jeho meditační kurzy sjíždějí lidé z celé země, bez ohledu na vyznání. číst dále Dluhy nezmizí. Je to tvrdé, ale je třeba umět s nimi žít. / Jan Štěpánek > NP č.510 > Život prodejce Předluženost a exekuce, to je mezi prodejci to nejožehavější téma. Jak si trochu ulehčit život s exekutory za zády, přišli prodejcům poradit specialisté na dluhové poradenství Václav Kučera a Eliška Korencová ze společnosti Člověk v tísni. číst dále
celý archiv