NP č.424 > Pošli to dálMojeJakub Holzer

Jsem bez obav. Jakpak by také ne, v dnešním světě, kde je všechno moje – moje taxi, moje lékárna, moje odměny v mojí bance, moje jsou dokonce i šminky netestované na zvířatech. Naštěstí i zprostředkovatelé telekomunikačních služeb nezůstávají pozadu a touží být moji.

 

Jsem bez obav. Jakpak by také ne, v dnešním světě, kde je všechno moje – moje taxi, moje lékárna, moje odměny v mojí bance, moje jsou dokonce i šminky netestované na zvířatech. Naštěstí i zprostředkovatelé telekomunikačních služeb nezůstávají pozadu a touží být moji. Byla by škoda, kdyby tak velký hráč, jako je například moje ó2, snad patřil někomu jinému! Jako jeho výhradní akcionář jsem si trochu zašpásoval a s pomocí instrukcí srozumitelného a příjemného gentlemana ve sluchátku jsem si nadělil malou revoluci: Frí ó2 - volání kdykoliv a kamkoliv zdarma! Snad chvíli jsem váhal, jestli přeci jen potřebuji dál platit mojí vlastní firmě, ale nakonec, bude to legrace, zvlášť s nabídkou nových zvýhodněných telefonních přístrojů, které mi blahosklonný muž garantoval. S pořízením záznamu našeho důvěrného a oboustranně obohacujícího rozhovoru jsem neměl problém, neboť chápu, že takto vzácná chvíle se neopakuje každý den.

Za pár dní jsem obdržel úhledné psaní, ve kterém mi jiný dobrý muž snad nějakým nedopatřením naznačoval, že moje ó2 je také jeho a přikládal smlouvu, stvrzující jeho slova. Raději jsem proto navštívil mojí nejbližší ó2 pobočku, kde mi jeho domněnku potvrdili. Odvolal jsem se na legislativu mojeho státu, která říká, že do 14 dnů mohu odstoupit od jakéhokoli svého souhlasu. Tento čas na rozmyšlenou se prý však vztahuje jen na souhlasy ke zcela novým službám, nikoliv revolucím, kteréžto pouze navazují (sic!) na služby zřízené v minulosti. Uf! K mému dalšímu zklamání, slíbená zvýhodněná nabídka telefonů tkvěla v možnosti splátek bez navýšení. Dobrá, chtěl to sám, tomu majetnickému pánovi smlouvu nepodepíšu, rozhodl jsem se. Avšak je to prý jen kus papíru. Kruciální byl totiž můj rozhovor. Smlouvu prý podepisovat nemusím, potom ale budu platit ještě víc. Ještě, že alespoň ta banka je stále moje.


 


autor / Jakub Holzer VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Nejčtenější články autora

Na Brno dobrý / Jakub Holzer > NP č.424 > Téma čísla Ještě nedávno jste se na náměstí Svobody mohli ocitnout zcela sami a zděsit se, jestli jste náhodou nepřeslechli hlášení o atomovém výbuchu. To však jen studenti odjeli k mámám. Ospalé Brno se ale pomalu probouzí. číst dále Tenkrát na Liosu / Jakub Holzer > NP č.402 > Téma čísla Nudíte se? Nepořizujte si medvídka mývala, ale zahrádku na Libeňském ostrově! Stačí trpělivě vyčkat na přidělení pozemku a hurá do holinek! Věci na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Ještě než zasadíte první rajčata, bude z vás protřelý občanský aktivista. Ale žádné otálení, zájem je veliký.   číst dále Psaní do vody / Jakub Holzer > NP č.426 > Rozhovor Alespoň některé z jeho veršů si vybaví skoro každý obyvatel brna. S graffiti umělcem Timem jsme si povídali o strachu z agrese, potřebě protestovat tam, kde už vtip nestačí, i o vytahování starých pneumatik z potoka. číst dále Nechte růst špendlíky / Jakub Holzer, Jiří Ptáček > NP č.413 > Rozhovor Jeho vršovický ateliér jako by obývalo mnoho pohádkových postav, které tu po sobě zanechaly bizarní artefakty a fragmenty tajuplného záměru. František Skála zde již šestnáct let vytváří svět, který odráží jeho duši víc než ten za okny. číst dále Veřejní přátelé / Jakub Holzer > NP č.405 > Reportáž O předsudcích, sňatcích z rozumu a o tom, jakou cenu má svoboda pro ty, kteří se jí stále odmítají vzdát.   číst dále A přece se tyčí / Jakub Holzer > NP č.421 > Téma čísla Rada hlavního města v březnu schválila úmysl obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Možná už příští rok tak budou udivení turisté rozesílat nové pohlednice, protestantům se udělá nevolno a většině národa to bude jedno. číst dále Když jen zábava nestačí / Jakub Holzer > NP č.416 > Reportáž Nedávných studentských oslav v Praze se po dlouhé době opět ujali studenti. Co je k tomu vedlo? Vydařily se? A je v plánu pokračování? číst dále Kdopak by se smrti bál / Jakub Holzer > NP č.403 > Referát Bojíte se smrti? Buďte v klidu, báli se jí i velcí Řekové. Přesto jí ale dokázali porozumět a nakonec přijmout mnohem snáze než dnes my.   číst dále

Chci pomoci konkrétním lidem bez domova a v nouzi

Podívejte se profily našich nejlepších prodejců, kterým nechybí zodpovědnost a poctivost, ale chybí jim zázemí, oblečení, obuv nebo nějaká speciální pomůcka, aby se mohli cítit spokojeně a žilo se jim lépe. Našim prodejcům můžete přispět na jejich konkrétní potřeby nebo přání.
Chcete se o jejich osudu dozvědět víc? Děkujeme všem dárcům.

celý archiv